Propaganda e Lali Erit… edhe Gebells-i do ta kishte zili

Tuesday, 10 Prill 2018 10:48

Që në 2015 kur erdhi në krye të Bashkisë së Tiranës, Ai sposton skela e shkep pllaka, gërmon e shtron e sërish, e gërmon sërish...

E gjitha kjo pse?? Për të dhënë imazhin se "Ky Punon"…

Dhe fatkeqësisht ka ende shumë nga ata që mendojnë se ai punon. Po, po! Po me se?

Me asgjë tjetër veç se me paratë e taksave tona që për hir të së vërtetës janë shtuar disa fish dhe disa herë që kur Lali na erdhi në krye të bashkisë më të rëndësishme të vendit.

Por jo vetëm ka nga ata që mendojnë se Lali “punon”, por edhe vetë ai ka nisur ta besojë këtë për vete… dhe puna e vetme është të shesë imazh dhe propagandë.

Ti bëjë tualet një qyteti që degradon dita-ditës, të ribëjë punë të bëra një herë. Të shtrojë rrugë mbi ato që ishin asfaltuar, të prishë aty ku nuk duhet.

Të mbiellë ato që nuk duhen mbiellë dhe hop edhe fotografia e radhës, si për të thënë “uaaa sa punë paskam bërë???”.

Po mirë. Edhe ju që mendoni se Lali punon, vazhdoni kështu… se Lali atë do (të mendoni si ai do të donte që ju të mendonit)!/55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 10 Prill 2018 13:01

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!