Churra është shpresa jonë e vetme!

Hënë, 25 June 2018 18:21

Nga Avni Delvina

Sot bota ka ndryshuar. Propaganda dhe fotot pushtojne globin ne nje sekonde... Ata e kane ndare mendjen per ta prishur teatrin dhe per te ndertuar kullat.... E vetmja menyre per ti ndalur eshte protesta e churres....Mblidhen 10 mije veta rreth bashkise pasi kane pire disa litra uje. Rrethohet bashkia dhe nje njeri me megafon i hypur ne nje nga pemet e pyllit orbital i drejton dhe fillon numurimin mbrapsh... 9...8...7...6....5.....4.....3.....2.....1.....dhe gerthet me te madhe : CHURRONIIIIIIIII !
A e imagjinoni nje foto proteste me dhjete mije veta qe churrojne se cfare efekti mund te krijoje ne opinionin boteror!!!!! Edhe ligjin e policine si perdor dot se nuk mund te arrestosh 10 mije veta qe churrojne. Plus zhurma e currilit te churres se 10 mije veteve eshte provokuese dhe per policine, e cila do te filloj te churroje per hesap te saj.... e me pas i gjithe qyteti, fshatrat, shkollat, istitucionet, ambasadat, shoqatat, etj.... Do vi momenti dhe ata do te ulen ne gjunje dhe do te thone : Aman mos churroni me, se nuk do te bejme asnje kulle. Do te kene tmerr kur te marrin nje vendim ne bashki, nga frika se mos dali populli ne churrim....Churra eshte nje force nukleare qe na e ka falur natyra, dhe ne e kemi gjithmone me vehte dhe te gateshme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Krimet e Rënda caktojnë prokurorët për Shullazin, por..

Aktualitet

Krimet e Rënda caktojnë prokurorët për Shullazin, por..

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen “Shullazi”, por emrat nuk bëhen të ditur deri në...

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Aktualitet

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Dy persona janë arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve narkotike. Në rrugën “Asim Vokshi” u arrestua Arsen Caka 30 vjeç, të cilit gjatë kontrollit fizik...

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, nuk deshi të komentojë lidhur me çështjen e dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj apo protestat kundër Kryeprokurorit Aleksandër Lumezi. Sipas...