Inxhinierë pa diplomë

Tuesday, 26 June 2018 13:16

Nga Rezarta Merko

Ndërkohë që ministrja e dekoruar Lindita Nikolla po flet për arritjet e arsimit në Shqipëri studentët e Inxhinierisë Tekstile dhe Mode, Universiteti Politeknik i Tiranës, të periudhës 2013-2015 nuk i njihet diploma Bachelor pasi ka dalë degë e pa akredituar.

Janë plotësuar formularët e maturës, është bërë regjistrimi i studentëve në Fakultet, mbi të gjitha janë paguar taksat e shkollës për çdo vit nga studentët përkatës.

Vijojnë duke i diplomuar dhe më pas i jepet lajmi fatal studentit se “diploma” nuk quhet diplomë për arsye se dega është e pa akredituar.

Po për këtë arritje çfarë do i thuash studentëve shqiptarë, zonja ministre?!

Çështja është në prokurori po vallë me studentët dhe diplomat e tyre çfarë po behet pasi jemi ne 2018??! Pikërisht këto arritje të arsimit shqiptar refero e dashur Nikolla!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Politikë

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë...

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Aktualitet

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, një lokal në lagjen “Partizani” në Elbasan u sulmua me një granatë. Në momentin kur granata është hedhur nga persona ende...

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Aktualitet

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Edhe ditën e sotme, Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e personave më të kërkuar për qarkun e Gjirokastrës. “Ja 12 personat e kërkuar në qarkun e Gjirokastrës. Policia...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!