Inxhinierë pa diplomë

Tuesday, 26 June 2018 13:16

Nga Rezarta Merko

Ndërkohë që ministrja e dekoruar Lindita Nikolla po flet për arritjet e arsimit në Shqipëri studentët e Inxhinierisë Tekstile dhe Mode, Universiteti Politeknik i Tiranës, të periudhës 2013-2015 nuk i njihet diploma Bachelor pasi ka dalë degë e pa akredituar.

Janë plotësuar formularët e maturës, është bërë regjistrimi i studentëve në Fakultet, mbi të gjitha janë paguar taksat e shkollës për çdo vit nga studentët përkatës.

Vijojnë duke i diplomuar dhe më pas i jepet lajmi fatal studentit se “diploma” nuk quhet diplomë për arsye se dega është e pa akredituar.

Po për këtë arritje çfarë do i thuash studentëve shqiptarë, zonja ministre?!

Çështja është në prokurori po vallë me studentët dhe diplomat e tyre çfarë po behet pasi jemi ne 2018??! Pikërisht këto arritje të arsimit shqiptar refero e dashur Nikolla!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kështu dashurojnë shenjat e horoskopit

Lifestyle

Kështu dashurojnë shenjat e horoskopit

Kombinimi i dashurisë dhe i hormoneve është shumë i fuqishëm, kjo është e sigurt. Ne mund të mos duam ta pranojmë që bëhemi të bezsdisshëm kur biem në dashuri, por dashuria...

Foto e Ditës/ Elisabeth Millard mbledh deputetet, diskutohet fuqizimi i grave

Politikë

Foto e Ditës/ Elisabeth Millard mbledh deputetet, diskutohet fuqizimi i grave

Krye Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Elisabeth Millard dhe e Ngarkuara me Punë Leyla Moses-Ones u takuan me Aleancën e Grave Deputete të Parlamentit shqiptar...

Arrestohet një avokate, nën hetim dhe një prokuror

Aktualitet

Arrestohet një avokate, nën hetim dhe një prokuror

Një avokate është arrestuar gjatë ditës së sotme për korrupsion, ndërsa nën hetim është vënë edhe një prokuror. Arrestimet janë bërë në Tiranë, ndërsa Krimet e Rënda kanë bllokuar prej 4...