Kush e “vetëvrau” shoferin e Fatmir Xhafajt

Saturday, 30 June 2018 18:24

Nga Bejdo Malo

Kush e vetevrau shoferin e Fatmir Xhafajt. I pezulluar diten qe Lulezim Basha drejtoi gishtin mbi Taulant Ballen per milionat e “Tojotave Jars" mbasdite shoferi mori mandaten e pezullimit. Pse. Nje pikepyetje e madhe. Ai shkoi ne Garde dhe trishtimin inatin mllefin kercenimin e zbrazi tek shoket e tij. Askush nuk ia coi fjalet Xhafes. Ai s’ la gje pa thene kunder Xhafes. Shume e lehte ta verifikosh. Shiko 300 tabulatet e telefonit te tij. Pikepyetja e dyte e madhe eshte deklarata e perbashket Marka-Veliu. Pse? Nje tjeter pikepyetje e madhe.

Pse u lajmerua tre ore e gjysem me vonese prokuroria. Kush mberriti i pari. Nje tjeter pikepyetje e madhe. Kush iku i fundit ne oren 5.59. C’ eshte ai raport i policise se Veliut pa numur pistolete pa kaliber pa parti mbushje pa parti gezhoje tipi pistoletes automatike kush ishte. Pse mungojne keto detaje. Pse?..po shkojme me tej sa mban karikatorja. Si eshte e mbundur te mbaroje bresheria dhe te mbetet arma ne duart e te vetevrarit. Mbas plumbit te pare ajo duhet te binte nga dora. Ja do shkrepej dhe nje plumb dhe nuk do perfundonte ne koke. Si eshte e mundur tre plumba me bresheri nga i vetevrari te bien ne koke ne siperfaqen 10 cm katrore. Pse? Pikepyetje e madhe. Shkojme me tej pas plumbit tjeter do kishte perfunduar ne kembe me drejtim poshte lart i treti ne dyshene e makines. Po ne tavan te garazhit tunel c kerkuan.

Pse s’ tha njeri nje fjale. Kush duhet ta sqaroje. Si eshte e mundur ta vetevrasin ne oren 5.59 dhe te shkojne eksperte balestike eksperte mjekesore dhe nje taborr me eksperte me ne krye Qamilin qe ka 10 vjet qe e ka harruar zanatin. Dhe cuditerisht te deklarojne qe eshte te vetetrarin ne oren 9.30. O ditezinj po e dini sa ndryshon trupi i njeriut ne tre ore pasi e vetevrane. Ai fryhet behet dyfishi i tij. Pse. U ndryshua ora c eshte kjo zi e mediave per fatin e Fatmir Xhafes. Jep me vrap deklaraten e tij. Ç’ na duhet ajo kur mban brenda njeqind genjeshtra. Pae vetem Berisha kerkon te hedhe pake drite po media e blere. Ai e dini o ditezinj mediatike sa enigma ka brenda. Pyetja rihet pa fund kush e vetevrau shoferin e Fatmir Xhafes. Me sakte kush e vetevrau shoferin e Avokatit Agaci. Te pakten tu dhimbset ky djale 31 vjeçar ne diten e fundme.

Ta zbardhin te verteten. I pari duhet te ishte vetepezulluar Xhafa deri sa te ishin zbardhur telefonatat e tij me shoferin. Pse bente Rama sikur s’kish ndodhe gje. Jepte spektakel manikimin Peleshi dhe nje tufe shtjeskash ne Voskopoje. A e di ky shtet se cdo te thote te gjendet i vdekur ne rrethana misterioze shoferi i Ministrit te Brendshem. Thone se Xhafa ia ka marre doren se ka qene hetues kur vrau veten shoferi Simon Stefanit dhe aty filloj karjeren. Po mbetet per tu saktesuar. Pse u dha me nje ore vonese njoftimi. Cfare u kurdis per kater ore e gjysem. A jane gjerat te lidhura.

A duhet filluar nga dita qe ai ka filluar pune ne Kryeministri. A duhet filluar nga dita qe ka filluar pune tek Fatmir Xhafa. Socialistet jane mjetet qe te  percjellin dhe ta varosin te verteten. Te gjitha do t’ia bejne ne menyre qe familja te afermit te mos flasin. Dhe kush do flase do shpallet armik. Kercenimin e pare.e beri Xhafa. Lexojeni mire deklaraten e tij.

Ai si Sajmir Tahiri kercenoi ne parlament me fjalimin e tij. Dukej qe e kishte humbur ekuilibrin dje. Une them pa frike se sa ka filluar. E kemi diskutuar gjate me ata pak gazetare qe kane mbetur te pine kafe tek grandi apo wisky se nuk do kalojne lehte 620 kilet e droges se Maminasit nuk do kalojne lehte milionat e kapura ne Tojata Yars nuk do kaloje lehte kjo dalldi marrezie e tere analisteve qe i sherbejne qeverise ne menyren me te shemtuar. Keto pese vjet fillojne me vrasjen e Artan Santos dhe ashtu sic moren peng vrasjen e tij do marrin peng dhe vetevrasjen e shoferit te Xhafes.

Suluni o kolege mbuloni te verteten mbrojeni Xhafen manipuloni te verteten luani me vdekjen e nje 31 vjeçari. Ketu do jini e do ta shikoni se si do ta marrin peng.

Modifikuar më Saturday, 30 June 2018 19:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!