Rama, vetëm 3 minuta e jo më shumë

Diel, 01 July 2018 12:17

Turi i ‘llogaridhënies’ është shndërruar në një tragjikomedi të vërtetë. Një Kryeministër që në shumicën e rasteve bën gallatë dhe u përgjigjet pyetjeve të porositura, arrogant, ofendues karshi popullit të tij.

Por ditët e fundit “bashkëbisedimi” po i del nga kontrolli Kryeministrit. Tanimë ai ka vetëm një përgjigje ndaj shqetësimeve dhe pyetjeve të qytetarëve: 3 minuta.

Është bajate dhe e neveritshme sepse për Kryeministrin një problem në sistemin e shëndetësisë mund të zgjidhet për 3 minuta, kur sistemi është i tëri kolapsuar dhe ai duhet të japë llogari për të.

Qytetarët kërkojnë punë dhe Rama thotë ‘3 minuta’ ndërkohë që duhet të flasë për ata qindra mijëra shqiptarë që po braktisin vendin se nuk kanë punë.

Qytetarët kërkojnë rrugë dhe shërbime më të mira për kryeministrin të gjitha këto realizohen për ‘3 minuta’.

Një qytetar i kërkon dokumentacionin për pronësinë, Rama ia ‘zgjidh’ hallin me: 3 minuta.

Një tjetër flet për kanalet vaditëse që janë për faqe të zezë, Rama ia ‘pastron’ me togfjalëshin: 3 minuta.

Qytetarët e kanë kuptuar dhe ia dinë tashmë si t’ia kthejnë edhe përgjigjet. Nga Korça e mora fjalën një qytetar dhe duke e ditur përgjigjen e Ramës nxitoi të mos ia sqaronte hallin por t’i jepte përgjigjen ironike: “E di, 3 minuta e jo më shumë”. /55news.al/

Modifikuar më Hënë, 02 July 2018 19:08

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Show-biz

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Xhensila Myrtezaj sa vjen e bëhet edhe më e bukur. Ajo e vërteton këtë edhe në foton e publikuar së fundmi.  Edhe pse ka sjellë në jetë vajzën e saj të...