BOMBA në PS/ Pse e bllokoi Rama Veliajn?

Diel, 01 July 2018 14:57

Janë bërë  disa ditë që nuk e shohim Lalin e Rilindjes të dalë në asnjë prej mediave që i kontrollon dhe që i del shqiptarëve çdo ditë 24 orë në 24 dhunshëm në çdo ekran të mundshëm.

Duket që babai i Rilindjes,  Edi Rama e ka bllokuar. Arsyet janë të shumta por dy prej tyre spikasin mbi të gjitha.

E para ka të bëjë me barbaritetin që Veliaj ka tregon dhe tregon në çdo lloj dalje publike.

Veliaj nuk respekton asnjë parim njerëzor dhe Rama shikon rrezikshmëri tek ai si në rastin e Arditit.  Veliaj ka talentin talentin dhe pacipësinë e tij për të mashtruar mbi çdo gjë, duke kaluar kështu edhe vetë Ramën, duke ia marrë edhe të vetmin talent që ka Kryeministrit tonë.  Rama nuk mund ta tolerojë këtë

Arsyeja e dyta ka të bëjë me faktin se Mesa duket Tahiri paska ende pushtet në Partinë Socialiste dhe pritet rikthimi i tij. Rivaliteti i Veliajt dhe Tahirit për të vjedhur sa më shumë dhe për të marrë sa më shumë pushtet, brenda dhe jashtë partisë, është i njohur. Ndaj Rama përzgjedh momentalisht të mbështesë grupin e Tahirit në PS.

Duke i hequr Lalit të Rilindjes mini ERTV-të, qartazi qeveria ka halle dhe probleme të tjera, ndaj njerëzit sot dërgohen tek portali ‘3 minutësh’ dhe kështu ‘zgjidhen’ menjëherë hallet e tyre 5-vjeccare. Një mashtrim ky sa cinik edhe qesharak.

 Janë pikërisht këto betejat e Ramës Veliajt dhe Tahirit, për më shumë vjedhje dhe pushtet pse abuzimi kaloi limitet dhe i la njerëzit pa strehë, pa punë, pa bukë, pa asnjë shpresë për të ardhmen. /55news.al/

Modifikuar më Hënë, 02 July 2018 19:08

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!