Filozofët e shquar të PS

E Enjte, 05 July 2018 15:41

“T’i marrin të keqen Ramës e Ruçit”. Ka qenë kjo shprehja simbol e një prej mbledhjeve më të neveritshme që janë bërë ndonjëherë në Partinë Socialiste.

iooo

Ishte shprehja e ditës e ‘intelektualit’ të madh të Rilindjes Sadri Abazi në ditën e ‘kryqëzimit” të Arben Malajt në Grupin e Partisë Socialiste. Një mesazh shumë i turpshëm që dilte nga ajo Seli për të gjithë qytetarët e Shqipërisë. Tani në retrospektivë, me një analizë të thjeshtë, në arrijmë në përfundimin që në fakt ajo nuk ka qenë një rrufe në qiell të hapur, që super ‘intelektuali’ analfabet rilindas na qenka kujtuar të thotë perla në një mbledhje kaq të rëndësishme.

E gjitha ka qenë një strategji e mirëmenduar e Ramës për të ofenduar, zhdukur dhe linçuar të gjithë njerëzit më me peshë në Partinë Socialiste. Sot kur kanë kaluar më shumë se 13 vite që Rama e ka marrë drejtimin e kësaj force politike nuk e kemi më Arben Malajn, Kastriot Islamin, Ben Blushin, Rexhep Mejdanin, Etem Ruka, Marko Bello etj etj.

o0ii8

PS që nisi me Dritëro Agollin ka përfunduar te ‘elokuenca’, edhe pse nuk dinë të lexojnë e Sadri Abazit dhe Pjerin Ndreut. Rama e ka kompleksin e inferioritetit ndaj intelektualëve për shkak defiçencës që ka vetë në këtë drejtim.

Ashtu siç po bën gjithçka për të shkatërruar artin dhe kulturën në vend për shkak se është artist i dështuar, në të gjithë këto vite ka bërë gjithçka për të bjerrë nga intelektualët Partinë Socialiste për shkak të pseudo formimit intelektual të tij. /55news.al

agolli 640x640

 

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 16:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...