Një urdhër racist i krye-kreut Rama!

Hënë, 16 July 2018 14:31

Nga Sali Berisha

Sot ne nje akt racizmi te mirefillte shteteror kryekreu Edvin Kristaq Rama refuzoi ekspertizen e organeve te Enea Ftoit, te riut rom qe ra viktime e nje krimi shteteror nga torturat e narkoxhelateve me uniforme ne qelite e komisaritit te Korçes.

Duke denuar me ashpersine me te madhe si aktin e krimit racist shteteror vdekjen me tortura ne komisariatin e Korçes te te riut Enea Ftoj, baba i tre femijeve te vegjel, denoj gjithashtu si nje vrasje per se dyti urdherin kriminal racist te Edvin Kristaq Rames per te mos lejuar ekspertizen e organeve te viktimes se racizmit shteteror dhe i bej thirrje komunitetit rom te Korçes dhe mbare Shqiperise por dhe te gjithe qytetareve shqiptar te bejne çdo gje per shpagimin e jetes se te riut Enea Ftoj dhe ndeshkimin e merituar te Edvin Kristaq Rames, vrasesit per se dyti te te riut rom! sb

Modifikuar më Hënë, 16 July 2018 15:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!