Grabitja tek TK përkohësisht e bllokuar, por vazhdon grabitja me PPP-te e tjera

Hënë, 30 July 2018 13:01

Nga Edi Paloka

Grabitja tek TK perkohesisht eshte bllokuar. Nderkohe vazhdon grabitja me gjithë PPP-te e tjera.

Per ekspertizen e zerit te Agron Geron Xhafajt qe Rama “ e beri” brenda nje dite, nuk ka asnjë shenje. PPP Marku “Nuk di gje”, askush nuk e ka thirrur Ramen te përgjigjet per kete ceshtje!
Vellai i Agron Geronit vazhdon te jete minister i brendshem. Askush nuk jep shpjegime ende se perse ligji antimafia nuk ka vepruar ndaj Fatmir Xhafajt.
Nderkohe krimi ben kerdine cdo dite; vrasje, tritol, grabitje, dhune...
Droga vazhdon te kultivohet e te trafikohet me tonelata por Fatmir Xhafaj sipas tradites se “Rilindjes” eshte “ministri me i suksesshem”, madje ja ka kaluar dhe Tahirit . Tahiri kishte eliminuar 99% te parcelave, Xhafaj deklaroi “Zero kultivim kete vit”. Nuk kuptohet, keto parcelat qe shpall se kap vete policia dhe tonelatat qe kap Italia, nga dalin!!!
Prokurorja e krimeve te renda, qe u gradua ne kete post pas sukseseve qe pati ne prokurorine e Durrsit ( ne tre muajt qe drejtoi , u vodh posta sekrete dhe vete zyrat e prokurorise) me ne fund paska kerkuar te dije ne se ka apo jo “peshq te medhenj” nen procedim tek kjo prokurori. Te shohim a do gjenden dosjet dhe pergjimet e ministrave, deputeteve dhe kryebashkiakeve socialist qe ishin ne procedim deri diten qe prokuroret e Rames u derguan per ti zhdukur.
Vettingu vazhdon avazin cdo dite. Nuk e di sa te korruptuar ka hequr nga sistemi, po dihen te gjithe te korruptuarit qe ka mbajtur sepse i kane sherbyer dhe jane te vendosur ti sherbejne Rames.
Sistemi i drejtesise ka rene. Shejtani tani mund te bej c’te doje; te grabise me ligj special antikushtetues pronat publike dhe private. Te fale dhe detin e naften poshte tij sepse askush nuk mund ta ndale.
Qytetaret qe me te drejte ankoheshin per te korruptuarit ne sistemin e drejtesise, tani nuk kane as ku te ankohen . Shejtani ka shpallur shtetin pa sistem drejtesie.
Nderkohe papunesia , varferia , pabarazia dhe padrejtesia , thellohen.
Kryeskllavopronari i shqiptareve e njeh mire devizen: “Skllavit hiqi buken dhe shtoi drurin qe ta mbash nen sundim”. Çeshtja mbetet, a do pranojme te trajtohemi si skllever?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi

Aktualitet

Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi

Marrë nga exit.al Një pjesë e rrugës antike Egnatia është dëmtuar nga punimet për ndërtimin e digës së hidrocentralit “Slabinja 2D”, në Pogradec të kryera nga kompania “Hidropower Elektrik”. Ky fakt...

Të dënuarit e Burrelit kërcënojnë me grevë urie

Aktualitet

Të dënuarit e Burrelit kërcënojnë me grevë urie

Të dënuarit në Burgun e Burrelit kanë shprehur shqetësimin për kushtet e këqija me të cilat përballen çdo ditë teksa vuajnë dënimin. Ata kanë kërcënuar se në rast se nuk përmirësohet...

Bashkëshorti i Megan Fox nuk shikon djalin prej 4 vitesh

Show-biz

Bashkëshorti i Megan Fox nuk shikon djalin prej 4 vitesh

Ish-e fejuara e Brian Austin Green, Vanessa Marcil e ka akuzuar atë për përfshirjen e saj në një betejë të kujdestarisë ndaj djalit të tyre 16 vjeçar për 12 vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!