DASH nuk e thotë të vërtetën më ulëritëse

Tuesday, 31 July 2018 20:55

Nga Ylli Manjani

Po ç’është ky raport i DASH, që thotë se ‘.... në Shqipëri investitorët e huaj tremben dhe kërcënohen?!’

Nuk është fare e vërtetë! Ata nuk kërcënohen, por thjesht shalohen në dru! Nuk i lanë brinjë pa i thyer investitorit Libanez, që ka ndërtuar mrekullisht ‘Port of Montenegron’.

Donte të ndërtonte edhe këtu, por e rrahën! E copëtuan fare!

Gjykata dhe Prokuroria e Durrësit as e vunë ujin në zjarr. Për fat të keq as KLD apo Prokuroria e Përgjithshme (në atë kohë e në këtë kohë) nuk morën dot asnjë masë!

Gjyqet civile që lidheshin me biznesin e këtij investitori, jo vetëm që se mbronin, por e përzinin! Gjykatësja që mori vendimin e çuditshëm, ishte dhe eksperte e reformës në drejtësi.

(E reformës që DASH na e mbështeti)

Nuk është çudi ta kalojë edhe vettingun... Le pastaj reagimi i Kryeministrisë!

I ndyrë sa më s’ka! Mbrojtën të gjithë shpurën e personave përgjegjës, ndërkohë që biznesmenit të rrahur i çonin lule...

Ndaj them që raporti i DASH nuk thotë të vërtetën ULËRITËSE!

1 koment

  • Përgjigju Aleris

    Duhen vertet muaj per te treguar bemat e rilindjes, kesaj rrace bastarde.

    E mërkurë, 01 August 2018 00:11 komentuar nga Aleris

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Aktualitet

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Kujdesi më i mirë për veten është të siguroheni nëse trupi juaj ushqehet siç duhet. Por për ta bërë këtë, ju duhet të dini se cilat ushqime të shmangni. Këta...

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Globi

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Presidenti Donald Trump tha të martën se po shqyrton me shumë seriozitet shtimin e pranisë së trupave amerikane në Poloni. Ai i bëri komentet në Shtëpinë e Bardhë, gjatë takimit me...

Vuçiq: Kemi përkrahjen e Kinës për Kosovën

Aktualitet

Vuçiq: Kemi përkrahjen e Kinës për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq sot në Pekin ka theksuar se Serbia e ka përkrahjen e plotë të Kinës lidhur me çështjen e Kosovës, transmeton Koha.net. “Ne përkrahim politikën e një...