DASH nuk e thotë të vërtetën më ulëritëse

Tuesday, 31 July 2018 20:55

Nga Ylli Manjani

Po ç’është ky raport i DASH, që thotë se ‘.... në Shqipëri investitorët e huaj tremben dhe kërcënohen?!’

Nuk është fare e vërtetë! Ata nuk kërcënohen, por thjesht shalohen në dru! Nuk i lanë brinjë pa i thyer investitorit Libanez, që ka ndërtuar mrekullisht ‘Port of Montenegron’.

Donte të ndërtonte edhe këtu, por e rrahën! E copëtuan fare!

Gjykata dhe Prokuroria e Durrësit as e vunë ujin në zjarr. Për fat të keq as KLD apo Prokuroria e Përgjithshme (në atë kohë e në këtë kohë) nuk morën dot asnjë masë!

Gjyqet civile që lidheshin me biznesin e këtij investitori, jo vetëm që se mbronin, por e përzinin! Gjykatësja që mori vendimin e çuditshëm, ishte dhe eksperte e reformës në drejtësi.

(E reformës që DASH na e mbështeti)

Nuk është çudi ta kalojë edhe vettingun... Le pastaj reagimi i Kryeministrisë!

I ndyrë sa më s’ka! Mbrojtën të gjithë shpurën e personave përgjegjës, ndërkohë që biznesmenit të rrahur i çonin lule...

Ndaj them që raporti i DASH nuk thotë të vërtetën ULËRITËSE!

1 koment

  • Përgjigju Aleris

    Duhen vertet muaj per te treguar bemat e rilindjes, kesaj rrace bastarde.

    E mërkurë, 01 August 2018 00:11 komentuar nga Aleris

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!