Qindra milion për koncesione, asnjë qindarkë për një spot për Ethet e Nilit

Premte, 17 August 2018 17:46

Nga Petrit Vasili

Ethet e Nilit janë një kërcenim i qartë dhe serioz. Parandalimi është themeli i evitimit të rasteve fatale. Evropa mjekësorë, por edhe Ballkani në veçanti janë të shqetësuar seriozisht për këtë.

Ne të gjitha shtetet kufitare ka raste shfaqjeje ka dhe raste me humbje jete. Çfarë pret qeveria që të ndodhin vdekje dhe pastaj të bëjnë sikur qajnë e ngashërehen nga hidhërimi, komedi të cilën kjo qeveri e luan pacipesisht.

Qeveria, që bën spote dhe video pa fund edhe për një mur që lyhet diku apo për një rruajtje mjekre të kryeministrit ka mbyllur gojën.

Qeveria dhe ERTV nuk kane shpenzuar asnjë minute të vetme për të informuar apo sensibilizuar qytetaret.

Asnjë titullar i Ministrisë se Shëndetësisë nuk ka bere asnjë prononcim të vetëm zyrtar për këtë problem të rëndësishëm të shëndetit publik siç janë Ethet e Nilit Perëndimor.

Qeveria që shqyen qesen për koncesionet kursen edhe qindarkat dhe nuk bën një spot televiziv të vetëm informues për qytetarët.

Qeveria është memece se gjuhen ja shkulen koncesionet.

Papërgjegjshmëri dhe Injorance e tille nuk është parë në shëndetësi.

Respekt për punonjësit e shëndetit publik, që ndonëse pa përkrahje dhe të nënvlerësuar nga kjo qeveri injorante bëjnë punën e tyre me përkushtim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

A e ndiet tërmetin që lëkundi vendin mbrëmjen e sotme?

Aktualitet

A e ndiet tërmetin që lëkundi vendin mbrëmjen e sotme?

Një tërmet ka tronditur qendrën e vendit mbrëmjen e së martës rreth orës 21:05. Lëkundjet janë ndjerë pjesërisht në disa zona. Epiqendra ka qenë në detin Adriatik ose rreth 31...

Vatikani pas takimit Meta- Papa Françesku: Shqipëria ti bashkohet BE

Aktualitet

Vatikani pas takimit Meta- Papa Françesku: Shqipëria ti bashkohet BE

Papa Francesco, priti në një takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës së këtij të fundit në Vatikan. Biseda mes papës dhe presidentit Meta, u fokusua tek e...

Inskenoi vetëvrasjen për vëmendjen e ish të dashurës... shqiptarit i shkon keq “teatri”

Aktualitet

Inskenoi vetëvrasjen për vëmendjen e ish të dashurës... shqiptarit i shkon keq “teatri”

Një 39 vjeçar shqiptar ka inskenuar vetëvrasjen e tij në mënyrë që të tërheqë vëmendjen e ish të dashurës italiane, por jo gjithçka ka shkuar sipas planit.Media lokale bën me...