Shakaja e Rilindjes me afrikanët

E mërkurë, 29 August 2018 20:02

Nga Tritan Shehu/

“Shakaja” Rilindase per te marre 20 refugjate e “shpetuar” Italine mike merr fund me “lavdi”.
Ashtu si e theksova prej ditesh, ashtu sic duhej ta dinin mire edhe ne Ministrine tone te Jashteme, zyrat perkatese te Brukselit konfirmojne se refugjatet, qe arrijne ne vendet e BE nuk mund te cohen ne vende te treta pa deshiren e tyre, ose pa vendime gjykate individuale kjo.
Ka shume menyra te vlefshme e te dobishme per te permiresuar imazhin tone te shkaterruar, per te rifituar “simpatine” e miqve, per te falenderuar Italine e partneret tane te tjere, per mbeshtetjen e tyre te madhe ndaj nesh.
Per kete mjafton te realizojme “detyrat e shtepise”, te bashkepunojme sinqerisht me partneret perendimore, te luftojme drogen, krimin, trafiqet etj, pra edhe te mos eksportojme te ata problemet tona te medha, sic po ndodh.
Politikat e “fasadave”, imazheve ne 3D, propagandave surealiste te Rilindjes nuk i beson kerkush, ose me e shumta kane nje jetegjtesi shume te shkurter ne efektet e tyre, duke thelluar keshtu me tej mosbesimin afat gjate ndaj nesh.
Ne fakt me keq akoma...na bejne qesharake kudo...
Dhe kjo eshte fatkeqesi e vertete dhe reale.

Modifikuar më E mërkurë, 29 August 2018 20:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!