Edi Rama në Shëngjin, zhytet në breg

E Enjte, 30 August 2018 07:00

Nga Lindita Metaliaj

Edi Rama vizitoi Shëngjinin, ashtu siç i ka hije një kryeguide turistike që drejton një qeveri e cila në fakt është qeveri vizitorësh. Viziton një vend, lëshon një shashkë propagandistike prej andej, drekon e darkon dhe, kthehet përsëri në Tiranë! Pra vizitorë! Kaq!

Të nderuar miq, qeveria "Rama" në këto pesë vite ka hartuar pesë buxhete shteti, pra ka menaxhuar rreth njëzet miliard euro. E në njëzet miliard euro dhe pesë vjet, as nuk gjeti kohë as nuk deshi të ndajë asnjë qindarkë për rrugën Shëngjin-Lezhë dhe lidhjen e Kunes me autostradën për t'ia lehtësuar Shëngjinit trafikun. As dha fonde për rrugën e Torovices. Asgjë!
Edi Rama, politikani skandaloz i cili në vitin 2015 deklaroi se kush voton për kandidatët e opozitës për bashkitë do të mbetet pa ujë sepse qeveria nuk do t'i japë fonde. A thua se paratë publike i ka personale. Ky politikan skandaloz prej tre vitesh ka vendosur aparteid mbi bashkinë Lezhë! Nuk i alokon fonde, si e si për të luftuar kundërshtarin politik duke përdorur paratë publike për ketë luftë, pa i dhembur se kështu po lufton qytetarët e rrethit Lezhë, sepse pasojat dihet kush i paguan. Populli.
Vazhdon ende me fabulën se punë ka por nuk ka njerëz që duan të punojnë! Nga ana tjetër e ka pranuar vetë se shqiptarët emigrojnë në Gjermani për të kërkuar punë. Pra shqiptarët dashkan të punojnë, mirëpo e kërkokan në Gjermani punën. Pse nuk e kërkojnë në Shqipëri, meqë paska? Kësaj nuk mundet t'i përgjigjet. Dihet se pse. Sepse në Shqipëri nuk ka punë. E gjitha është manipulim i paturp.
Edi Rama është veshur si polumbar dhe pretendon se po noton thellë e po gjen thesare. Në fakt ai i veshur si polumbar po zhytet në breg dhe të gjithë njerëzit po qeshin me përpjekjen e tij!

Modifikuar më E Enjte, 30 August 2018 18:24

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...