Të gjithë skeptikët që mendojnë se Rama është i pathyeshëm

Saturday, 08 September 2018 20:50

Nga Ergys Mërtiri/

Bashkia deklaroi dje se terhiqet nga projekti i teatrit derisa te krijoje bazen ligjore te dakortesuar me KE-ne. Pra del se ligji special paska probleme dhe gjashte kullat po ndertohen pa bazen e duhur ligjore! E kuptuan me ne fund!

Rama nuk eshte prononcuar ende. Natyrisht madheria e tij nuk humb kurre. Humbjet ia delegon Lali Erit, ndonëse ligji eshte miratuar ne parlament dhe jo ne Bashki. Natyrisht, kjo eshte gjoba qe i vogli duhet t’i paguaje te madhit per tu bere pasardhes.

Megjithate ajo qe na vlen nga e gjithe kjo eshte se, ja qe me kembengulje arrihet gjithcka! Te gjithe skeptiket qe mendojne se Rama eshte i pathyeshem, duhet te kuptojne se ai eshte i dobet. Ate e ben te forte vetem skepticizmi i tyre dhe indiferenca e pergjumja e njerezve. Pra qeverine e mbajme ne në pushtet, asgje tjeter.

Uroj qe ky mesazh te jete kuptuar mire dhe ne protestat ne vijim te kete gjithmone e me shume njerez, deri ne terheqjen perfundimtare te qeverise nga nje projekt shkaterrimtar si ky per historine dhe mjedisin urban te qytetit ku jetojme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rivarrimi, Kolonel Ahmet Krasniqi, Heroi i Kosovës po kthehet triumfal në truallin e tij

Bota Shqiptare

Rivarrimi, Kolonel Ahmet Krasniqi, Heroi i Kosovës po kthehet triumfal në truallin e tij

“Drejtësia vonon e nuk harron, sepse, Koloneli Krasniqi, Heroi i Kosovës po kthehet triumfal në Kosovë dhe, vrasësit nuk i shpëtojnë dënimit të merituar, moralisht dhe nga drejtësia. Qeveria Haradinaj...

Konflikti për pronat, plagos me thikë kushëririn

Aktualitet

Konflikti për pronat, plagos me thikë kushëririn

Një konflikt për pronat ka përfunduar me plagosje me thikë. Ngjarja ka ndodhur ne Bulqizë kur kushëriri ka goditur kushëririn e tij bashkë më djalin me thikë pas një zënke për...

I kërkon ish të dashurës 1200 euro për fotot intime në Gjilan

Aktualitet

I kërkon ish të dashurës 1200 euro për fotot intime në Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin me inicialet F.F. pasi ka kërkuar 1 mijë e 200 euro nga ish e dashura për të mos ia publikuar fotot intime në...