Erjon Veliaj, një i çmendur pas vjedhjes që po çmend Tiranën

E Enjte, 13 September 2018 19:35

E gjithë Tirana është mbërthyer nga një trafik që ka paralizuar gjithë lëvizjen e qytetarëve. Arsyeja? Çmenduria e Erjonit për të vjedhur. Të gjitha rrugët kryesore i janë nënshtruar një ndërhyrjeje të çrregullt dhe kaotike të Bashkisë Tiranë për të krijuar korsi biçikletash aty ku 12 vitet e Edi Ramës s’lanë hapësirë për të kaluar njeriu. Por, Erjon Veliaj s’ngelet prapa. Në 2017 ai ka miratuar mbi 850 leje ndërtimi dhe këtu demaskohet edhe falsiteti i tij prej kinse “green-mayor”

Kështu, e gjithë Rruga e Kavajës është nën një trafik të përditshëm dhe nga një rrugë e gjerë me dy korsi sot, kjo rrugë deri në kryqëzimin e 21-shit është kthyer në një ngushticë që zor se kalojnë dy makina paralel. E njëjta situatë vërehet edhe pranë zonës së ish-bllokut, ku makinat dhe autobuzat nuk marrin dot kthesën për shkak se pengohen nga kunjat prej hekuri që gardhojnë korsinë e biçikletave.

Por, Erjon Velisë nuk i bëhet vonë se ka as s’ka rrugë për biçikleta, rëndësi ka që ka korsi për korrupsion. Kështu, si historia e mbjelljes së pemëve, edhe korsitë e biçikletave fshehin disa kinezëri korruptive.

Modifikuar më Saturday, 15 September 2018 11:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo është 11-a më e mirë e javës së parë të Champions

Sport

Kjo është 11-a më e mirë e javës së parë të Champions

Katër lojtarë të Juventusit ja kanë dalë që të jenë në ekipin e më të mirëve në Ligën e Kampionëve, pasi që ata fituan kundër Valencias Bianconeri ishin me vetëm 10...

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...