Ky Alket Hyseni, i akuzuar si hajdut pronash nga Krimet e Rënda, mbron Taulant Ballën

Hënë, 01 October 2018 13:43

“Të gjithë kriminelët, të bashkuar në një ideal dhe në mbrojtje të njëri-tjetrit”. Duke se kjo është motoja e rilindësve këto ditët e fundit teksa të gjithë nxitojnë të dalin në deklarata, intervista, postimi në rrjete sociale dhe të mbrojnë përdhunuesin e Fushë-Krujës, por me një kujdes të veçantë në mbrojtje të Taulant Ballës, edhe ky i akuzuar për një mijë të zezat ndër to edhe për përdhunim.

Nuk mund të mbetej mbrapa edhe Alket Hyseni, deputeti i Partisë Socialiste, i cili në një intervistë të dhënë për mediat ka mbrojtur fuqishëm kreun e Grupit të tij parlamentar, Taulant Ballën.

Por e mundet një krimineli t’i ecë mbrojtja e një krimineli tjetër?! “Po na mbulojnë me baltë”, tha Hyseni në intervistën e dhënë. Nuk e dimë se për çfarë balte e kishte fjalën Hyseni, mbase për akuzën që rëndon mbi të nga Krimet e Rënda se ka tjetërsuar  11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi.

Miku i Kryeministrit Rama dhe i Taulant Ballës është akuzuar publikisht dhe me dokumente që vërtetojnë katërcipërisht se ai ka vjedhur dhe ka falsifikuar dokumente për tu bërë pronar i kësaj toke.

Duket qartë se të gjithë këta bashkë, nga e njëjta vathë e krimit, Alket Hyseni dhe Taulant Balla, bëhen njësh në misionin e tyre për të kriminalizuar edhe më shumë vendin, në misionin për plaçkitjen e çdo gjëje në këtë vend. Tanimë janë bërë bashkë edhe në një prej krimeve më të rënda që mund të kryejë një njeri, përdhunimin dhe dhunimin sistematik të një vajze të re, të pambrojtur.55news.al

Modifikuar më Tuesday, 02 October 2018 19:08

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!