Veliaj nuk rri dot pa Griseldë!

Tuesday, 27 November 2018 20:28

E mbani mend fantazinë erotike të Erjon Veliajt në kohën kur Partia Socialiste ishte në opozitë dhe institucioneve ndërkombëtare iu shpërnda nga Veliaj lajmi se në Tiranë ishte rrëmbyer gruaja e një kandidati të opozitës.
Ajo ishte Griselda. Ish-gruaja e kandidatit të asaj kohe të Bashkisë së Kavajës Elvis Roshi. Rama dhe Veliaj donin të krijonin idenë në korridoret e BE-së, se Shqipëria ishte vendi i mungesës totale të sigurisë. Por shpifjen e rrëzoi vetë Griselda kur reagoi pas disa ditësh reagoi dhe tha se të gjithën e kishte sajuar vetë për inat se Elvis Roshi, bashkëshorti, nuk e donte. Këtë variant e dinin të gjithë brenda Partisë Socialiste, por gjithësesi e-mailet u dërguan me vrap drejt BE-së.
Edhe sot e njëjta situatë, por fantazia erotike e Griseldës, është zëvendësuar me historinë fatkeqe të efektives së policisë Ina Nuka.
Veliaj po shfrytëzon çdo dalje publike për të treguar se sa i dhimbet një punonjëse policie në nevojë ekonomike dhe që për fatin e saj të keq u dëmtua në dorë gjatë protestës së banorëve të Unazës së re.
A thua se Veliatj dhe të ati të tij politik Rama i dhimbset shumë të varfër si Ina Nuka që janë pafund në këtë vend që po degradon ditë e për ditë më shumë.
Një fatkeqe si Ina i duhet Veliajt të justifikojë vjedhjen prej 42 milionë euro në projektin e Unazës së Re. Gjithashtu Ina i duhet Veliajt dhe Ramës në këtë moment të vështirë të arrogancës, dhunimit dhe skandaleve të njëpasnjëshme.
Ky kryetar Bashkie që hipokrizinë e ka në përmasa të atilla që duhen studiuar nga ana psikike, është gati për çdo lloj loje me fatkeqësinë e çdokujt vetëm e vetëm që çështja e “Astirit” të mbyllet, pasi zotëria në fjalë e ka të mbyllur pazarin.
Tani duhet të justifikojë këtë pazar.

Modifikuar më E mërkurë, 28 November 2018 10:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!