Të lirohen të burgosurit për unazën, u arrestuan për një projekt fals

Premte, 07 December 2018 12:40

Pas skandalit që plasi ditën e djeshme lidhur me tenderin abuziv për Unazën e Madhe, jo vetëm që duhet të lirohen të arrestuarit, por atyre duhet edhe tu kërkohet falje.

Dorian Protoduari, për të cilën prokuroria e Edi Ramës ka kërkuar burg për policen e dëmtuar, dhe Ilir Katiraj, cili gjuajti me këpucë Edi Ramën.

Ata nuk duhet që të qëndrojnë as edhe një sekondë më në burg, pasi arrestimi i tyre, është bërë mbi një mashtrim dhe projekt që nuk ka ekzistuar kurrë.

Në vend të tyre, duhet që të futen në burg Edi Rama, Erion Veliaj dhe kreu i ARRSH-së.

 

Modifikuar më Premte, 07 December 2018 16:04

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Politikë

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Pas skandalit në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës përmes falsifikimit, si dhe 11 milionë të tjera...

Studenti i Infermierisë: Protesta duhet të zhvendoset tek kryeministria

Aktualitet

Studenti i Infermierisë: Protesta duhet të zhvendoset tek kryeministria

Studenti i Infermierisë, por në një Universitet privat thotë se i është bashkuar protestës pasi sipas tij kauza është e të gjithë shqiptarëve. Ai tha në maratonën e Ora News se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!