Kush është fajtori i humbjes së zgjedhjeve të 2017 dhe ku duhet ta kërkojmë atë?

Premte, 20 Prill 2018 14:53

Nga Myteza Ulqinaku

Unë i njoh shumë mirë drejtuesit e PD-së dhe të ish qeverisë për aftësitë drejtuese dhe organizative si dhe ambicien e tyre personale në drejtim të karrigeve të tyre të humbura, por nuk është koha për t’i përmendur.

Disa prej tyre i dëgjojmë shpesh në intervistat televizive sesi fajtori kryesor i humbjes së zgjedhjeve kryetari i PD Lulzim Basha. Po ju pyes juve zonja dhe zotërinj se kush nga ju do të drejtonte më mirë dhe më fort se kryetari aktual.

Ne anëtarët e viteve të para të themelimit të PD-së mendojmë se kryetari aktual, me argumentet bindëse lufton mazhorancën e sotme? Unë kam qenë kryetar i grupit të PD-së në zonën e Lezhës. A ishit ju zonja dhe zotërinj dje në qeverisje kur u mbyllnit portën hallexhinjve. A nuk vinit ju nëpër poste njerëz pa kulturë, pa dinjitet dhe të pandershëm? A nuk krijuat ju një mllef kaq të madh dhe nuk kërkoni asgjë në ndërgjegjen tuaj?

Mos shpresoni se këshilli kombëtar i PD-së do të miratojë ambicien tuaj për poste dhe karrige të humbura. Lëreni dhe ndihmojeni kryetarin e PD-së që në zgjedhjet e ardhshme të dalim të bashkuar dhe të luftojmë për fitoren e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Aktualitet

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Me të njëjtën sasi parash, këtë vit del me më pak “trasta” në duar nga dyqanet e fruta-perimeve. Çdokush mund ta ketë vënë re se shpenzimet për të konsumuar perimet e...

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Show-biz

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Greta Koçi për sa i përket jetës private ka qenë gjithmonë e rezervuar dhe asnjëherë nuk kemi mësuar asgjë për ndonjë marrëdhënie të saj dashurie. E ftuar në “Xing me...