Një kopje e raportit të DASH-it t'i jepet Vlahutinit

Tuesday, 24 Prill 2018 14:05

Nga Fahri Balliu

Kur lexon raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit që i ka bërë një skaner gjithë megakorrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri, habitesh me veprimtarinë publike të ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin.

 

Pa hyrë problemit të saj me vilën ku banon me korrupsion dhe për të cilën shtypi belg e trajtoi jo pak herë, vihet re se kjo ambasadore  më shumë se një e tillë, është një zëdhënëse e qeverisë.

 

Për Vlahutinin nuk ka Ilir Beqe, Saimir Tahir, kanabis, drogë etj.

 

Prandaj do të ishte e udhës që një kopje e DASH-it t’ia dorëzojnë Vlahutinit./55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 15:21

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Aktualitet

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Një autobus me turistë çekë është aksidentuar në zonën e Llogarasë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të marte, ku autobusi me 50 turistë u doli nga rruga dhe u përplas...

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen

Politikë

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen

Kreu i Grupit Parlamentar të  LSI-së Petrit Vasili është shprehur së fundmi se amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen. “Rilindja me votimin idiot per amendimin e ligjit ne...

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Aktualitet

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Rreth 80 000 lekë të reja i ka kushtuar buxhetit të shtetit uniforma për një punonjës të “Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore”; nga këto rreth 70 000 lekë të reja...