Një konflikt i padëgjuar tek “Rilindja”

Tuesday, 24 Prill 2018 14:23

Nga Fahri Balliu

Për herë të parë është shfaqur në administratën shtetërore të ndërtuar nga “Rilindja” një konflikt i padëgjuar dhe që nuk ka ekzistuar më parë.

Ky konflikt e ka pasuruar luftën e brendshme shpesh normale për shkak të pikëpamjeve të ndryshme, zellit ose frenimit të punëve, zilive njerëzore.

Tani kemi një konflikt të ri. Duke qenë se ligji e lejon tashmë homoseksualizmin, “Rilindja” i ka pasuruar burimet njerëzore me individë të këtij orientimi.

Deri këtu administrata dhe “Rilindja” kanë bërë një zbatim të ligjit.

Sigurisht me një zell shumë serioz i kanë dhënë prioritet këtyre të fundit.

Kjo ka nxitur një betejë midis traditës së vjetër kur në administratë shkëlqenin çupat dhe gratë e bukura.

Tani kemi një përplasje midis dy rrymave, e cila po e pasuron serinë e konflikteve dhe po i jep fizionomi një pjese të mirë të “Rilindjes”./55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 14:49

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qumësht e djathë i rrezikshëm, AKU përmbys markatën e Elbasanit

Aktualitet

Qumësht e djathë i rrezikshëm, AKU përmbys markatën e Elbasanit

AKU në qytetin e Elbasanit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur , në markatë, ku ka konstatuar disa subjekte që tregtonin produktet ushqimore me origjinë shtazore, pa asnjë  dokumentacion...

Balliu: Fuqia e kauzës së protestuesve, më e madhe se presioni i Ramës dhe Veliajt

Aktualitet

Balliu: Fuqia e kauzës së protestuesve, më e madhe se presioni i Ramës dhe Veliajt

Deputeti i PD-së, Klevis Balliu ishte ditën e sotme në Komisariatin 6, pas arrestimeve nga ana e Policisë së Shtetit të protestuesve të Unazës së Re. Deputeti Balliu, u shpreh se...

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!