Një konflikt i padëgjuar tek “Rilindja”

Tuesday, 24 Prill 2018 14:23

Nga Fahri Balliu

Për herë të parë është shfaqur në administratën shtetërore të ndërtuar nga “Rilindja” një konflikt i padëgjuar dhe që nuk ka ekzistuar më parë.

Ky konflikt e ka pasuruar luftën e brendshme shpesh normale për shkak të pikëpamjeve të ndryshme, zellit ose frenimit të punëve, zilive njerëzore.

Tani kemi një konflikt të ri. Duke qenë se ligji e lejon tashmë homoseksualizmin, “Rilindja” i ka pasuruar burimet njerëzore me individë të këtij orientimi.

Deri këtu administrata dhe “Rilindja” kanë bërë një zbatim të ligjit.

Sigurisht me një zell shumë serioz i kanë dhënë prioritet këtyre të fundit.

Kjo ka nxitur një betejë midis traditës së vjetër kur në administratë shkëlqenin çupat dhe gratë e bukura.

Tani kemi një përplasje midis dy rrymave, e cila po e pasuron serinë e konflikteve dhe po i jep fizionomi një pjese të mirë të “Rilindjes”./55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 14:49

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Aktualitet

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Dy persona janë arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve narkotike. Në rrugën “Asim Vokshi” u arrestua Arsen Caka 30 vjeç, të cilit gjatë kontrollit fizik...

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, nuk deshi të komentojë lidhur me çështjen e dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj apo protestat kundër Kryeprokurorit Aleksandër Lumezi. Sipas...

“Inter mund ta mposht Barcën”

Sport

“Inter mund ta mposht Barcën”

Eder beson se Interi janë “kundërshtarët kryesor të Juventusit në Serie A” dhe ata do të mund ta mposhtin Barcelonën në Ligën e Kampionëve këtë sezon Inter u kthye nga humbja...