Gedafi, Huseini dhe Rama, të vetmit lider me televizion personal

E mërkurë, 25 Prill 2018 09:57

Nga Fahri Balliu

Dihet që Gedafi kishte televizion personal dhe Huseini gjithashtu. Por të dy ishin diktatorë dhe nuk e fshihnin atë.

Të dy kishin vrarë popullin e tyre dhe e kishin vjedhur.

Kurse Rama ka televizion personal sot që e maskon sikur e nis nga telefoni i vet, por rreth e rrotull i rrinë njerëz me mikrofon në dorë që paguhen në kryeministri dhe bëjnë politikë qeveritare.

Nuk mjaftohet që ka njerëz të posaçëm që përdoren si komentatorë lajmesh të mira për qeverinë, nuk mjaftohet që ka portale, gazetare televizionesh që i krehin bishtin, por do një televizion ta ketë vetë në dore.

Është i vetmi i tillë në Evropë sot. Kryeministri i një vendi anëtar i NATO-s që sillet si Sadami dhe Gedafi. Po kjo temë është edhe më e gjerë se kaq...

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gati rikthimi i “bishës”, Zlatan Ibrahimovic drejt Europës

Sport

Gati rikthimi i “bishës”, Zlatan Ibrahimovic drejt Europës

Ish-lojtari i Kombëtares së Suedisë, Zlatan Ibrahimovic, duket se do të përfundojë shpejt aventurën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Suedezi luan me skuadrën e Los Angeles Galaxy, ku në muajin...

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Aktualitet

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Me të njëjtën sasi parash, këtë vit del me më pak “trasta” në duar nga dyqanet e fruta-perimeve. Çdokush mund ta ketë vënë re se shpenzimet për të konsumuar perimet e...

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...