Rama - një histori suksesi në vjedhje

E mërkurë, 25 Prill 2018 10:08

Nga Fahri Balliu

Po të mbledhim vitet si kryetar bashkie dhe vitet që është kryeministër, historia e Ramës nuk është një histori politike, është një histori suksesi në vjedhje.

Ai i rikthehet të njëjtit model, atij të kryebashkiakut që çante digën e liqenit, që bllokonte sheshin me projekte dhe vazhdimisht ndërtonte pallate duke e bërë të ligjshëm dhe të moralshëm 20 për qindëshin, të cilin e çoi deri në nivele plot fantazi në kushtet e kryeministrit.

Ai me teorinë “shit qen e bli këlysh”, ka dorë në të gjitha të ashtuquajturat 'punë të qeverisë', ku janë koncesionet, kullat, shitje hotelesh, apo stadiumet.

Në fund ky nuk do të ketë histori politike, do të ketë një histori vjedhjesh qoftë edhe pa ndëshkim, gjë që është pak e vështirë.

Modifikuar më E mërkurë, 25 Prill 2018 10:19

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!