Rama –Veliaj, si ecin përkrah vesi me pabesinë

Hënë, 30 Prill 2018 19:22

Në një kohë kur qeverisja e kryeministrit Rama ka marre tatëpjetën, në korridoret e medias e politikës është hedhur ideja dhe është ndërtuar skenari i një të ashtuquajturi konflikti midis kryebashkiakut dhe vet kryeministrit.

Një sajesë tepër interesante e personazheve të Rilindjes, ngritur mbi ngrehinat e rrënojat e Tahirit tashmë të mundur, nga ato skenarë për të cilët dy apo tre pjesëtarë të  detashmentit të Ramës kanë talent, por qe ende nuk  duket që skenari të ketë shenja serioziteti. Madje sa vjen e  behet më i trishtë me paralajmërimin e po këtij grupi që  ndoshta një dite, ky kryebashkiak kaq mjeran ne falsitetin e tij të jete kryeministër.

Sot ata janë një çift në politikë që ecin përkrah ku njëri është vesi dhe tjetri pabesia.

Ata nuk kane asnjë heshtje konflikti kur vjen beshtja tek  kullat, financat qe dalin prej këtyre kullave, dhënia e  parasë publike të të gjithë llojeve te  sadrinjve e Abazave qe kane rreth vetes. Madje masakra e tyre urbane do te vazhdoje dhe gjithë loja politike është një dhe vetëm një. Loja antishqiptare , kundër interesave te këtij kombi dhe ardhja e tij kryeministër është edhe me e gabuar se versioni i parë, se te paktën Rama është një  hajdut origjinal.

Modifikuar më Hënë, 30 Prill 2018 19:23

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk e pranoi si të dashurin e vajzës dhe e goditi me thikë, vdes 38-vjeçari

Politikë

Nuk e pranoi si të dashurin e vajzës dhe e goditi me thikë, vdes 38-vjeçari

Shtetasi Olsi Lelo, 38 vjeç, ka ndërruar jetë në spitalin e Tiranës pasi u plagos dje në zonën e Unazës së Re. Gjatë ditës së djeshme Rezmi Caushaj plagosi me thikë...

OKB ngre alarmin: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Aktualitet

OKB ngre alarmin: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Raporti i publikuar së fundmi nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, agjencia për ushqim dhe agro-bujqësi, që i referohet gjendjes së ushqimit nëpër botë për 2018, nxjerr në pah të...

Foto/ Aktorja e njohur rrihet barbarisht nga i dashuri

Show-biz

Foto/ Aktorja e njohur rrihet barbarisht nga i dashuri

Aktorja e famshme kolumbiane Eileen Moreno është rrahur brutalisht nga i dashuri i saj Alejandro Garcia, me të cilin bashkëjetonte në Meksikë. Moreno ka shfaqur pamjet e dhunës tronditëse, për të...