Mazhoranca, grusht i bashkuar në mbrojtje të drogës

Tuesday, 22 May 2018 11:00

Redaksionale

“Si ka mundësi që dy ministra të Brendshëm dalin të implikuar në trafik droge?! Si ka mundësi që PS-ja nuk e gjen dot një person për ministrinë e më të rëndësishme të pa implikuar në trafikun e drogës?

Ka qenë kjo pyetja e madhe e qytetarëve shqiptarë, e opozitës dhe e gazetarëve përgjatë gjithë këtyre ditëve. Një pyetje që nga ana tjetër ka marrë si përgjigje vetëm heshtjen dhe frikën e madhe.

Një kryeministër që refuzon të përgjigjet dhe braktis konferencën për shtyp, një kryetar komisioni parlamentar që nxjerr jashtë mediat sapo opozita merr fjalën. E gjithë Rilindja e bërë grusht në mbrojtje të përfaqësuesve të tyre më të ‘denjë’, Ramës dhe ushtarëve të tij më të bindur.

Praktikisht në vend kemi një rënie të shtetit. Qeveria i është dorëzuar totalisht krimit të organizuar dhe tashmë luan thjesht rolin e avokaturës së kartelit të drogës, që është de fakto udhëheqësi i vërtetë në vend. Karteli bën ligjet, karteli merr vendimet, karteli ekzekuton projektet, karteli menaxhon paratë e shqiptarëve.

Ndaj është shumë e rëndësishme që më 26 maj shqiptarët të bashkohen dhe si një trup i vetëm ta luftojnë kartelin, ta shporrin një herë e mirë këtë qeverisje, dëmet e së cilës po bëhen gjithnjë e më të parikuperushme. /55news.al/

Modifikuar më Tuesday, 22 May 2018 12:58

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...