Po këtë Arta Markun kur do ta 'grabisin'?

E Enjte, 24 May 2018 09:33

Redaksionale

Që kur u emërua në detyrë, e përkohshmja e Përgjithshme, Arta Marku, është shquar vetëm për rekorde negative.

Që në fillim të detyrës ajo e nisi me shkarkime gjyqtarësh e prokurorësh, lirim të dënuarish që kishin vepra të rënda kriminale, me vasalitet politik total në shërbim të Edi Ramës dhe si të mos mjaftonin gjithë këto, edhe me grabitje në organet e hetimit...

Pas vjedhjes së postës sekrete të Prokurorisë, vetëm pak ditë më parë në qytetin e Durrësit, sot erdhi edhe goditja e radhës, ku u thyen dhe u grabitën zyrat e disa prokurorëve të rëndësishëm, bashkë me materialet e tyre hetimore.

Por edhe në këtë rast, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Marku, hesht...(të paktën deri tani)

Marku jo vetëm që nuk ka marrë masa për të gjetur përgjegjësit për këto ngjarje të turpshme, por duket se vijon të hesht dhe të lërë në qetësi grupet kriminale të cilët nën bekimin edhe të Qeverisë “Rama”, kanë dorë të lirë tashmë në të gjithë institucionet shtetërore, përfshi këtu edhe Prokurorinë.

Ky i fundit ishte i vetmi institucion që vetëm pak kohë më parë ishte i pavarur dhe larg ndikimit politik, por me ardhjen e të Përkohshmes të Përgjithshme, Marku, edhe ky institucion garant për drejtësinë në Shqipëri, u kthye si një prej drejtorive në vartësi të Kryeministrisë.

Por si me që Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, nuk përbën asnjë rëndësi dhe as një lajm për shkak të apatisë së saj, atëherë mbetet vetëm që të urojmë që ta grabisin edhe atë...

Vetëm kështu do të përbëjë objekt lajmi për mediat dhe opinionin publik, e Përkohshmja e Përgjithshme, Arta Marku./55news.al/

 

Modifikuar më E Enjte, 24 May 2018 11:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rruga dhe ura, dy problemet madhore të fshatit Selixë

Aktualitet

Rruga dhe ura, dy problemet madhore të fshatit Selixë

Fshati Selixë në njësinë administrative Komsi, në Bashkinë e Matit, vijon të jetë një ndër fshatrat më problematik për shkak të distancës që ka nga qendra e njësisë apo qyteti...

Edhe rusët ngrihen kur u shkelen të drejtat, protesta për pensionin

Globi

Edhe rusët ngrihen kur u shkelen të drejtat, protesta për pensionin

Në mbarë Rusinë po mbahen protesta për të kundërshtuar planin e qeverisë për të rritur moshën e daljes në pension për pesë vjet. Mijëra persona morën pjesë në protestën në Moskë...

Konsumon ilaçe, gruaja në Fier i jep fund jetës

Aktualitet

Konsumon ilaçe, gruaja në Fier i jep fund jetës

Një grua në Fier i ka dhënë fund jetës duke konsumuar një dozë të madhe ilaçesh. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘1 Maj’, ndërsa sipas policisë viktima është A. F...