Kori i Kukuvajkave prej 24 orësh është duke vajtuar!

Diel, 27 May 2018 11:50

Nga Tritan Shehu

Ne fakt ai ka shpallur “Zi” kolektive..... sepse PD nuk ra ne “gacken” vrastare ku po perpiqeshin ta shtynin ate e Protesten tone te djeshme.

Nje proteste masive e dinjitoze, me vlera te medha morale dhe qytetare, me mesazhe te qarta per sot e per neser, do ta percaktoja une.

Ata qe kishin enderuar ne netet e errta te tyre, te ndillnin vecse “gjak” e shkaterrime per dje, sot po vajtojne e lebetisin, pikerisht se PD e tregoi veten te denje per vlerat e saj, moralin e perkatesine europiane.

PD dhe Basha dje me qendrimet, veprimet e mesazhet, me vendosmerine per te shmangur provokacionet ku “sorrat” u perpoqen ta shtynin, konfirmoi edhe nje here se ajo eshte e vetmja force politike, qe mund te permbushi endrat tona.

Pjesemarja dhe mbeshtetja mbare popullore, qe perseri na u dha dje, konfirmoi pikerisht ate per te cilen po qajne “kukuvajkat” sinkronimin e mbeshtetjen tone nga aspiratat e shqiptaret ne shumicen dermuese.

Ne fakt nuk kishte asnje premise qe PD dje te binte ne “kurthin” e vajtovinave te sotme.... ishte vecse nje iluzion e perpjekje e tyre mjerane, me kujton “dhelpren e rrushin”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Policia i shkon në shtëpi dibrani, por ngelet pa mend nga ajo çfarë i gjejnë

Aktualitet

Policia i shkon në shtëpi dibrani, por ngelet pa mend nga ajo çfarë i gjejnë

Policia e Dibrës ka arrëstuar një 41-vjeçar pasi mbante armë zjarri pa leje dhe një sasi municionesh. Bëhet fjalë për Altin Mera nga Katund i Ri në Dibër, i cili ka...

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Aktualitet

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve. Por të gjitha këto probleme, “shëruesi” Shefqet i lidh me...

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Aktualitet

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata rumunë janë përfshirë në një sherr të dhunshëm në burgun e Sollicciano të Firences në Itali. Mediat italiane raportojnë se u desh ndërhyrja e gardianëve për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!