Pse Rama po e përshkallëzon dhunën ndaj gazetarëve

Hënë, 28 May 2018 14:00

Redaksionale

Rama edhe sot, kur kanë kaluar 2 ditë, ka folur për gjithçka por nuk ka thënë asnjë fjalë në lidhje me dhunën e paprecedentë të ushtruar ndaj kryeredaktorit të Rilindjes Demokratike, Bledi Kasmi.

Ngjarja e ditës së shtunë në fakt nuk është një rrufe në qiell të pastër. Dhuna ndaj gazetarit Kasmi është përshkallëzim i dhunës së tij ndaj fjalës së lirë dhe gazetarëve. Në secilën detyrë drejtuese që ky njeri ka pasur gjithmonë i ka urryer gazetarët.

Që prej ditës kur Edi Rama ka shkelur në një zyrë për t’i shërbyer shqiptarëve i ka shpallur luftë gazetarëve.

Shfryrjet dhe ofendimet e Edi Ramës me gazetarët që kohët e fundit kanë arritur nivelet më të larta në këto 20 vite në politikë të tij, arritën kulmin me urdhrin që ai dha për të goditur kryeredaktorin e Rilindjes Demokratike, Bledi Kasmin.

Me këtë ngjarja Rama tregoi se nuk mund të qëndronte më thjesht në batuta apo fyerje. Urrejtja ndaj gazetarëve dhe urrejtja ndaj opozitës u bënë një në urdhrin e tij për dhunimin e drejtuesit të medias zyrtare të opozitës. /55news.al/

Modifikuar më Hënë, 28 May 2018 15:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Sport

De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi ishte i ftuar në ceremoninë e 100-vjetorit të Federatës Italiane të Futbollit, krahas emrave të mëdhenj si Alegi, Mançini apo Ançini apo Ançeloti. Mes të...

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Globi

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Dy herë kandidate demokrate për presidente, Hillary Clinton do të tentojë sërish në garën për president të SHBA-ve në zgjedhjet 2020-ës. Lajmin e ka bërë me dije këshilltari i saj Mark...

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!