Pse Rama po e përshkallëzon dhunën ndaj gazetarëve

Hënë, 28 May 2018 14:00

Redaksionale

Rama edhe sot, kur kanë kaluar 2 ditë, ka folur për gjithçka por nuk ka thënë asnjë fjalë në lidhje me dhunën e paprecedentë të ushtruar ndaj kryeredaktorit të Rilindjes Demokratike, Bledi Kasmi.

Ngjarja e ditës së shtunë në fakt nuk është një rrufe në qiell të pastër. Dhuna ndaj gazetarit Kasmi është përshkallëzim i dhunës së tij ndaj fjalës së lirë dhe gazetarëve. Në secilën detyrë drejtuese që ky njeri ka pasur gjithmonë i ka urryer gazetarët.

Që prej ditës kur Edi Rama ka shkelur në një zyrë për t’i shërbyer shqiptarëve i ka shpallur luftë gazetarëve.

Shfryrjet dhe ofendimet e Edi Ramës me gazetarët që kohët e fundit kanë arritur nivelet më të larta në këto 20 vite në politikë të tij, arritën kulmin me urdhrin që ai dha për të goditur kryeredaktorin e Rilindjes Demokratike, Bledi Kasmin.

Me këtë ngjarja Rama tregoi se nuk mund të qëndronte më thjesht në batuta apo fyerje. Urrejtja ndaj gazetarëve dhe urrejtja ndaj opozitës u bënë një në urdhrin e tij për dhunimin e drejtuesit të medias zyrtare të opozitës. /55news.al/

Modifikuar më Hënë, 28 May 2018 15:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...