Protesta e fundit dhe lideri Basha

Hënë, 28 May 2018 13:30

Redaksionale

Kur Lulzim Basha largoi protestuesit nga përplasja në Ministrin e Brendshme reagime të ndryshme erdhën nga palë të ndryshme.

Me një popull të revoltuar, i mbledhur me mijëra para Ministrisë së Brendshëm, i gatshëm për të bërë gjithçka, çdo lider tjetër opozite do ta kishte shfrytëzuar këtë situatë.

Por Lulzim Basha nuk lejoi përleshje. Dhe tregoi përgjegjshmërinë e një lideri të vërtetë në një situatë shumë delikate.

Ndryshe nga ajo që donte qeveria dhe mediat vampire të saj, Basha nuk lejoi dhunë dhe kaq. Edhe kur kryeredaktori i gazetës së partisë që ai drejton u dhunua rëndë.

Në asnjë vend të familjes së vlerave evropiane ku aspirojmë të shkojmë opozita nuk gjeneron dhunë por alternativë. Dhe Basha e shpalosi alternativën e tij, në fjalimin historik që mbajti gjatë protestës.

Ai tregoi edhe një herë se vendi e ka alternativën e vërtetë qeverisëse. Një alternative qytetare dhe evropiane, alternativa që më në fund do të mbyllë tranzicionin rraskapitës që po kalon ky vend. /55news.al/

Modifikuar më Hënë, 28 May 2018 14:33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Sport

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj Uellsit, ai  shpreh se do të mbetet trajner i Shqipërisë...

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Aktualitet

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Universitetet europiane janë të njohura për traditën e tyre në mësim dhënie. Në renditjet ndërkombëtare ato renditen në të shumtën e rasteve në krye të klasifikimit për sa i përket...

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Aktualitet

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian që ka karburantin më të shtrenjtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!