Reagimi i ambasadës amerikane përmes Zërit të Amerikës(pra dyfish amerikane si për të treguar se ka ardhur shigjetë nga DASH)…
Qytetarët e Tiranës, ata që kanë makinë dhe ata që udhëtojnë me urban, po ankohen cdo ditë edhe më shumë…
Nga Ylli Manjani Edi Rama është një njeri si gjithë të tjerët. Ka plot ambiciozë, manipulatorë e llafollogë si puna…
Nga Berat Buzhal/ “Kur Hashim Thaçi mori malet atje, nuk mori aprovimin tuaj apo nga grupi i gazetarëve”, tha Kryeministri…
Nga Jorida Tabaku/ Katër vjet më parë ministri Ahmetaj në kundërshti me çdo logjikë dhe shifër i gënjente shqiptarët se…
Nga Ilir Nikolla Po regjistrohen shumë raste tashmë që të fortët bëhen objekt debati publik, si kontrollues të vërtetë të…
Gjithçka po ndodh sot në Prokurorinë e Përgjithshme të vendit, është një plan i mirë-zbatuar dhe i mirë-përgatitur nga ana…
Redaksionale Situata e rëndë dhe jashtë kontrollit në të cilën është futur sot një prej institucioneve më të rëndësishëm kushtetues…
Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Teatrit vdiq. Kur dekreti i vetos i Presidentit pranohet nga Parlamenti, ligji ka pushuar se…
Ato duar që ngritën sot kartonin për të shembur Teatrin Kombëtar e për t’i kaluar qindra milionë euro në llogarinë…
Nga Ilir Nikolla Janë disa raste rrugaçërisë që ndryshojnë nga të tjerat, për shkak të zhurmës së madhe si dhe…
Nga Qemal Sakajeva/Haga nuk e shpalli fajtor, Brukseli nuk e ndalon Aleksandër Vuçiç, në fjalimin e jetës në Mitrovicë më…

Lajmet e fundit

Haradinaj: Këtë vit do ta marrim vendimin për liberalizimin e vizave

Bota Shqiptare

Haradinaj: Këtë vit do ta marrim vendimin për liberalizimin e vizave

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se këtë vit do të marrim liberalizimin e vizave. Këto komente Haradinaj i bëri në hapjen e dytë të Konventës së Veshmbathjeve...

Maradona tregon se përse Perez largoi CR7-ën nga Reali

Sport

Maradona tregon se përse Perez largoi CR7-ën nga Reali

Legjenda e futbollit në Argjentinë, Diego Armando Maradona, tregon arsyet që çuan presidentin e Real Madrid-it, Florentino Perez të shiste Cristiano Ronaldo-n te Juventus. “CR7 bëri mirë që iku. Dha gjithçka...

Shkencëtarët do të votojnë për ndryshimin e parë në njësinë matëse ‘kilogram’, pas një shekulli

Aktualitet

Shkencëtarët do të votojnë për ndryshimin e parë në njësinë matëse ‘kilogram’, pas një shekulli

Kilogrami është një nga njësitë matëse më të rëndësishme dhe më të përdorura gjerësisht në botë. Dhe sërish përkufizimi i kilogramit është gati për të ndryshuar rrënjësisht. Të premten, më 16 nëntor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!