Nga Shezai Rrokaj Ndodh rrallë që tek i njëjti njeri të bëhen bashkë dashuria për kombin, për lirinë e tij…
Nga Kreshnik Çollaku Një e vërtetë që duhet thënë. Disa muaj më parë një grup aktorësh na ftuan si Këshilltarë…
Ecuria e kursit të këmbimit ka zënë shumë vend në debatet dhe diskutimet në nivele të ndryshme. Ky diskutim e…
Nga Astrit Lulushi   Njeriu kur lind çlirohet, por ndërsa ai rritet, kjo liri pak nga pak i merret, dhe…
Nga Artur Zheji Është “Kasta” një koncept që unë, për së pari e kam ndeshur në Itali dhe ka të…
Nga Oerd Bylykbashi Dy biznesmene vendosin te lidhin nje kontrate mes tyre. Vlera e kontrates eshte disa qindra miliona leke.…
Nga Augustin Palokaj Si të pajtohen thirrjet e presidentit Thaçi dhe grupit të tij me Limajn, Haradinajn, Veselin e Pacollin…
Nga Martin Hyfner Për të shmangur çdo keqkuptim:Unë jam një besimtar i vendosur i integrimit europian. Por gjithnjë e më…
Rusia e do Bashkimin Europian si Bashkim Sovjetik në shpërbërje Nga Qemal SAKAJEVA Emigrim njerëzish ka pasur gjithmonë,  madje s’janë…
Redaksionale E ndërsa kryeministri hedh karremin me një foto-imagjinare për të ushqyer cinizmin e urimit të mëngjesit, në një faqe…

Lajmet e fundit

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Bota Shqiptare

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në...

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Aktualitet

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Mijëra fermerë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk kanë një certifikatë pronësie për tokën që kanë në përdorim. Që prej vitit 2008 në të gjithë territorin me 7 bashki...

​Shaqiri flet për debutimin në Champions për Liverpool: Çfarë atmosfere mahnitëse

Sport

​Shaqiri flet për debutimin në Champions për Liverpool: Çfarë atmosfere mahnitëse

Mesfushori i Zvicrës me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, e shijoi për herë të parë stadiumin e Liverpoolit, Anfield, në një ndeshje të madhe në gara evropiane dhe mbeti mjaft i...