Nga Ilir Ikonomi Më kujtohet si sot ajo ditë e vitit 2008 kur shkova të intervistoj Stan Dragotin, regjisorin e…
Nga Jagoda Mariniç Kroacia ndodhet në finalen e Kampionatit Botëror të Futbollit - edhe autorja jonë Jagoda Marinic pyet. Si…
1 kuintal grurë = 4 pica në restorant Nga Qemal SAKAJEVA Po të ishte i vetmi, domethënë hallin e tij…
Nga Luçiano Boçi   Ministrja e arsimit që fle mbi paaftësinë e vet lapidare ngatërron me dashje politikën me pazare,…
Nga Jorida Tabaku Rama paska firmosur dje një kontratë në Samitin e Londrës ku është betuar për luftë kundër korrupsionit.…
Nga Bujar Nishani Mero “çorapja” siç njihet në ambjentet e bisnesit paska lëshuar shpifjen dhe intrigën e ulët të radhës.…
Nga Ylli Manjani Me ç’më panë sytë, harta e kufirit detar që Greqia dhe Qeveria jonë kanë rënë dakord është…
Meqenese Ulsiu, ka shpallur diktaturën dhe nuk i le deputetët të bëjnë pyetje po ja bëj publikisht pyetjet që kisha…
Nga Akil Kraja Edi Ramën duhet ta falënderojmë. Duke shkatërruar gjithçka, ai po rivendos themelet për një rend të ri…
Dje dhe pardje, me ftese te qeverise britanike, u mbajt ne Londer ne kuadrin e Procesit te Berlinit, Samiti i…

Lajmet e fundit

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Sport

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Ish-mesfushori legjendar i Chelseat, Frank Lampard, ka thënë se trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka bërë një skuadër të mrekullueshme, si dhe i ka cilësuar “Djajtë e kuq”...

Gazeta franceze: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Bota Shqiptare

Gazeta franceze: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Prestigjiozja franceze e referencës “Le Monde” i ka kushtuar një speciale të gjatë në rubrikën e saj “Gjeopolitikë” çështjes së ndryshimit të kufijve mes Serbisë dhe Kosovës. Në shkrimin e...

Pse shqiptarët nuk kanë mundësi? Korrupsioni, edukimi dhe pamundësia për t`u marrë me politikë

Aktualitet

Pse shqiptarët nuk kanë mundësi? Korrupsioni, edukimi dhe pamundësia për t`u marrë me politikë

Progresi i shoqërisë shqiptare duket se është ndalur, dhe për këtë fajin e ka ekskluzivisht mungesa e mundësive, shanseve për të gjithë. Këto përfundime dalin nga indeksi i progresit social...