Nga Jens Thurau (DW) Kancelarja e shfrytëzon intervistën e verës në Televizionin e Parë Gjerman për disa konstatime të qarta.…
Nga Mithat Gashi* Kam vlerësimin më të lartë për punën që ish-kongresmeni Joe Diguardi ka kryer në mbrojtje të Kosovës.…
Nga Bujar Nishani Vetëm gjatë kësaj fundjave u arrit të sekuestrohet në territorin e dy vendeve tona fqinje përsëri sasi…
Nga John McCain 70 vite më parë, kur hartoi planin “Marshall”, (për të ndihmuar Europën pas Luftës së Dytë Botërore…
Nga Luçiano Boçi Para viteve ‘90, nën zë, për të treguar absurditetin e regjimit, qarkullonte një barsaletë: - Çfarë do…
Nga Enton Abilekaj Lexon shpjegimin e Kryeministrisë dhe duket se hamendjet bien me lehtësi përpara të vërtetës së thjeshtë. Duket…
Nga Ylli Manjani Ka shumë njerëz, në Facebook, face-to-face ose edhe pas kurrizit, që thonë “boll fole”; “nuk të takon…
Nga Havier Solana Madrid – Është duke u bërë gjithnjë e më e qartë, se globalizimi nuk përparon në mënyrë…
Nga Dr. Ermal Xhelilaj Në sistemin politik rajonal e atë ndërkombëtar ka kohë që përflitet për një marrëveshje të mundshme…
Ku eshte “futur” Kryeministri i yne ndersa The Economist jep alarmin per perdorimin e droges ne Shqiperi.Dhe Kryeministri eshte me…
Nga Qemal SAKAJEVA “Statistika demografike” e familjes mund të ndryshojë çdo vit. Njëlloj si ato të shtetit. Kështu edhe e…
Nga Myqerem Tafaj Digjitalizimi si sfida e shekullit buron nga Revolucioni i IV Teknologjik, i cili ka në bazë shtrirjen…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!