Nga Luçiano Boçi Para viteve ‘90, nën zë, për të treguar absurditetin e regjimit, qarkullonte një barsaletë: - Çfarë do…
Nga Enton Abilekaj Lexon shpjegimin e Kryeministrisë dhe duket se hamendjet bien me lehtësi përpara të vërtetës së thjeshtë. Duket…
Nga Ylli Manjani Ka shumë njerëz, në Facebook, face-to-face ose edhe pas kurrizit, që thonë “boll fole”; “nuk të takon…
Nga Havier Solana Madrid – Është duke u bërë gjithnjë e më e qartë, se globalizimi nuk përparon në mënyrë…
Nga Dr. Ermal Xhelilaj Në sistemin politik rajonal e atë ndërkombëtar ka kohë që përflitet për një marrëveshje të mundshme…
Ku eshte “futur” Kryeministri i yne ndersa The Economist jep alarmin per perdorimin e droges ne Shqiperi.Dhe Kryeministri eshte me…
Nga Qemal SAKAJEVA “Statistika demografike” e familjes mund të ndryshojë çdo vit. Njëlloj si ato të shtetit. Kështu edhe e…
Nga Myqerem Tafaj Digjitalizimi si sfida e shekullit buron nga Revolucioni i IV Teknologjik, i cili ka në bazë shtrirjen…
Nga Christopher Hill Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë (së Veriut) e kryen mirë detyrën e tyre, duke iu përgjigjur agresionit…
Sot ne kemi në krye të vendit një rrezik kombëtar, një njeri që po e çon atdheun në shkatërrim.  Ky…
Nga Genti Strazimiri "Biznesmeni i suksesshëm Ergys X i ekzekutuar dje në mes të .... I cili njihej ndryshe edhe…
Nga Ylli Manjani Sa më shumë kalon koha, aq më tepër bindem me prova se zgjedhjet (dmth votimet) në Shqipëri…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!