Nga Petrit Vasili Kryeministri me vetëdije dhe pa shpëtim është futur brenda 3-këndëshit fatal dhe vdekjeprurës të Bermudeve. Trekëndëshi i…
Nga Sadi Hoti* Për ato që nuk e dinë, Hudini (Harry Houdini, 1874-1926) ka qenë një nga magjistarët/ iluzionistët  më…
Nga Mina HYSA Shqipëria po zbrazet çdo ditë. Në mënyrë legale ose jo, çdo ditë nga vendi në rrugë tokësore,…
Bledi KASMI Saimir Tahiri doli në një konferencë shtypi për të treguar se ishte i “virgjër” në lidhje me hetimin…
Nga Luçiano Boçi Sa herë i është dashur Ramës të dalë nga situatat e vështira në parlament gjatë replikave, në…
Nga Agustin Palokaj BE-ja nuk ka arsye të mos liberalizojë vizat për kosovarët. Është padrejtësi e madhe që ky diskriminim…
I pritur mes protestash dhe përforcimesh të shumta policore për të mos patur incidente Edi Rama ishte sot në Kukës…
Nga Ylli Manjani Pa dyshim që njeriu i mirë Sandër Lleshi, politikisht i shërben Edi Ramës si veshja e sheqerosur…
Redaksionale  Dorëheqja e sotme e Fatmir Xhafajt si ministër i Punëve të Brendshme e kapi si të papritur opinionin publik.…
Nga Naim Hasani Besoj të gjithë e kujtojne mesazhin më të cilin pushtoi Shqiperine dhe shqiptarët “Rilindja” narkokomuniste. “Per Shqiperine…
Autoritetet amerikane po hetojnë një numër pakosh të dyshimta, që përmbajnë bomba të ndërtuara me tuba, drejtuar disa demokratëve të…
Nga Qemal  SAKAJEVA Prej fondit shqiptar të humorit, në mendjen e shikuesve ka mbetur edhe pjesa humoristike, ku aktori durrsak…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!