Nga Uta Thofern (DW) Raportimet për një atentat të supozuar kundër kryetarit të shtetit Nicolas Maduro shtrojnë shumë pyetje. Vetëm…
Nga Tritan Shehu Çdo rritje e prezencës se NATO ne Shqipëri, është thellësisht e dëshiruar, stimuluar dhe mirëpritur nga ne;…
NGA Agron Gjekmarkaj Sa i përkorë është Taulant Balla. Deli djalë. Ta bësh dhëndër ta bësh. Gjithë të mirat i…
Kur nje president i nje shteti, qofte ky edhe i KOSOVES, flet si shtepiaket e deshperuara , dhe quan te…
Nga Azgan HAKLAJ* Jemi në Vitin Jubilar të Heroit tonë Kombëtar të Gjergjit të madh, arkitektit të Nëntorit të parë…
Nga Beqir SINA Edhe, Maduro i Venezuelës e pranon se modeli i tij socialist ka dështuar “Rilindja” social-komuniste për një…
Nga Enver Bytyçi/ Thaçi, i udhëzuar nga Edi Rama dhe në shërbim të idesë së ndarjes së Kosovës, bëri dje…
Nga Flamur Vezaj/  Prej kohësh po ndjek “Vetingsat” dhe po çuditem me disa vendime! Kam lexuar e ndjekur thuajse të…
Tollovia fiskale greke do të zbulohej në një kohë kur qeveriste Kryeministri George Papandreu, një beniamin i  Xhorxh Sorosit.  Papandreu…
  Nga Qemal SAKAJEVA/ Diku, përgjat rrugës për në Seman të Fierit, jo dhe aq larg nga bregu i detit,…
Nga Luciano Boci Këtë fundjavë kryeministri ynë zgjodhi të luajë rrufjanin. Vendosi të bëjë publicitetin e propagandës së vet!?E paparë…
Nga Petrit Vasili Tirana qyteti me identitet shume të fortë shoqëror është shndërruar në një skenë bajate provinciale të zaptuar…

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!