Nga Edi Paloka Grabitja tek TK perkohesisht eshte bllokuar. Nderkohe vazhdon grabitja me gjithë PPP-te e tjera. Per ekspertizen e zerit…
 Nga Qemal SAKAJEVA Sa i gjatë është metri i presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç? Ai nuk ua ka thënë ende…
Nga Oerd Bylykbashi ‎Është piku i sezonit turistik dhe “hordhitë” e tatimorëve me termin e shkolluar anglosakson “task force”‎ i…
Nga Fahri Balliu Në një prononcim të ambasadores të Francës dhe të Austrisë nga Korça ditën e sotme dëgjon të…
Nga Shezai Rrokaj Ndodh rrallë që tek i njëjti njeri të bëhen bashkë dashuria për kombin, për lirinë e tij…
Nga Kreshnik Çollaku Një e vërtetë që duhet thënë. Disa muaj më parë një grup aktorësh na ftuan si Këshilltarë…
Ecuria e kursit të këmbimit ka zënë shumë vend në debatet dhe diskutimet në nivele të ndryshme. Ky diskutim e…
Nga Astrit Lulushi   Njeriu kur lind çlirohet, por ndërsa ai rritet, kjo liri pak nga pak i merret, dhe…
Nga Artur Zheji Është “Kasta” një koncept që unë, për së pari e kam ndeshur në Itali dhe ka të…
Nga Oerd Bylykbashi Dy biznesmene vendosin te lidhin nje kontrate mes tyre. Vlera e kontrates eshte disa qindra miliona leke.…
Nga Augustin Palokaj Si të pajtohen thirrjet e presidentit Thaçi dhe grupit të tij me Limajn, Haradinajn, Veselin e Pacollin…
Nga Martin Hyfner Për të shmangur çdo keqkuptim:Unë jam një besimtar i vendosur i integrimit europian. Por gjithnjë e më…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!