Ecuria e kursit të këmbimit ka zënë shumë vend në debatet dhe diskutimet në nivele të ndryshme. Ky diskutim e…
Nga Astrit Lulushi   Njeriu kur lind çlirohet, por ndërsa ai rritet, kjo liri pak nga pak i merret, dhe…
Nga Artur Zheji Është “Kasta” një koncept që unë, për së pari e kam ndeshur në Itali dhe ka të…
Nga Oerd Bylykbashi Dy biznesmene vendosin te lidhin nje kontrate mes tyre. Vlera e kontrates eshte disa qindra miliona leke.…
Nga Augustin Palokaj Si të pajtohen thirrjet e presidentit Thaçi dhe grupit të tij me Limajn, Haradinajn, Veselin e Pacollin…
Nga Martin Hyfner Për të shmangur çdo keqkuptim:Unë jam një besimtar i vendosur i integrimit europian. Por gjithnjë e më…
Rusia e do Bashkimin Europian si Bashkim Sovjetik në shpërbërje Nga Qemal SAKAJEVA Emigrim njerëzish ka pasur gjithmonë,  madje s’janë…
Redaksionale E ndërsa kryeministri hedh karremin me një foto-imagjinare për të ushqyer cinizmin e urimit të mëngjesit, në një faqe…
Nga Ylli Manjani E përsëris: Miratimi i ligjit për Magjistraturën është akt ANTI-REFORMË dhe krejt i pastër KORRUPTIV! Politika duhet…
Nga Gani Mehmetaj Si televizionet shqiptare që dinë ta godasin industrinë e turizmit shqiptarë, s 'ka konkurrent a shtet armiqësor…
Nga Aurel Plasari Artistët e teatrit mund të mos jenë mendimtarë, mund të mos jenë filozofë, por ata dinë Shekspirin,…
Nga Avni Ponari Kohët e fundit është folur më shumë për sportin dhe sportistët, për kampionë dhe kombëtare, për cilësi…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!