Nga Avni Ponari Kohët e fundit është folur më shumë për sportin dhe sportistët, për kampionë dhe kombëtare, për cilësi…
Nga Sadi Hoti A duhet të shqetësohen shqiptarët për marrëveshjen e detit? Marrëveshja  për caktimin e kufirit detar mes Shqipërisë …
Nga Luan Rama/ Disa syresh i kam parë shumë vite më parë. Ndonjë edhe e kam njohur, po pavarësisht faktit…
E pandarë. E pavarur. Shumëetnike  Nga Qemal SAKAJEVA Po të ndjekësh deklarimet dhe sjelljet e zyrtarëve të lartë serbë, të…
Nga Oerd Bylykbashi/ Komisioneri Hahn tha sot se vetingu po ecte mire, por tha edhe se do te ishte dizastër,…
Nga Ylli Manjani Rroftë BE!————Republika e Shqipërisë është e vetmja anëtare e Këshillit të Europës dhe e NATOS; e vetmja…
Nga Sali Berisha Sot ne nje akt racizmi te mirefillte shteteror kryekreu Edvin Kristaq Rama refuzoi ekspertizen e organeve te…
Nga Gani Mehmetaj "Serbët janë popull i mrekullueshëm", shkruante një mbesë e Enver Hoxhës në rrjetin social FB. Emrin e…
Nga Ilir Ikonomi Më kujtohet si sot ajo ditë e vitit 2008 kur shkova të intervistoj Stan Dragotin, regjisorin e…
Nga Jagoda Mariniç Kroacia ndodhet në finalen e Kampionatit Botëror të Futbollit - edhe autorja jonë Jagoda Marinic pyet. Si…
1 kuintal grurë = 4 pica në restorant Nga Qemal SAKAJEVA Po të ishte i vetmi, domethënë hallin e tij…
Nga Luçiano Boçi   Ministrja e arsimit që fle mbi paaftësinë e vet lapidare ngatërron me dashje politikën me pazare,…

Lajmet e fundit

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Lifestyle

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Më të rrezikshmit janë shtigjet e panatyrshëm që ndjek në jetën tënde, detyrimet që i merr përsipër për të mos zhgënjyer, gjested që i mban përbrenda nga frika se mos...

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Globi

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Një kamikaze në Çeçeni injoroi paralajmërimet e policisë në një pikë kontrolli dhe hodhi veten në erë. Karina Spirindonova shihet në video e veshur me të zeza, duke ecur e vetme...

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!