Nga Mirela Karabina Provimet e maturës, proces tejet i rëndësishëm për nxënësit, finalizimi i periudhës më të gjatë të shkollimit…
Nga Dr. Mine Balliu Ka kohë që po flitet për policinë, duke nisur nga drejtuesit e lartë, ministrat e deri…
Redaksionale Vetëm një ditë më parë një ish-ministër drejtësie denoncoi me prova konkrete rilindjen që Edi Rama po i bën…
Redaksionale Dylberizmi politik i Edi Ramës në raportet me Erdoganin është skeduar tanimë, jo nga Brukseli Mogherian, por nga Gjermania…
Nga Edi Lesi Qershori ka rezultuar muaji më me fat deri tani për Edi Ramen, muaj qe ka shënjuar gurët…
Redaksionale Ajo që po bën mazhoranca qeverisëse me Kuvendin, muajt e fundit, është një situatë e paprecedentë në historinë e…
Nga Qemal SAKAJEVA Ajo për të cilën Serbia përpiqet të  detyrojë faktorin ndërkombëtar perëndimor është që, në çështjet e brendshme…
Nga Bujar Nishani Ambasada e SHBA në Tiranë paralajmëroj dhe denoncoj një ditë përpara gjyqit të ish Ministrit të Brendshëm…
Redaksionale Sot ka bërë bujë një intervistë e Edi Ramës në “France 24”, ku këputi mufkat e radhës. Nga deklarata…
Nga Dr. Mine Balliu Që prej dhjetorit të 2014 ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë, Donald Lu, ka folur vazhdimisht…

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...