Nga Jorida Tabaku Të nderuar qytetarë dhe artistë që keni protestuar mbi pesë muaj në dyert e Teatrit që sot…
Nga Bujar Nishani Një angazhim publik i Ministrit të ri të Brendshëm të Italisë fqinje, për t'i shpallur luftë pa…
Nga Romeo Gurakuqi Ceshtja e të drejtave të shqiptareve të Çamërisë nuk mund të jetë objekt tregtimi te interesave nga…
Nga Naim Hasani Avokat (DUNCAN LEWIS SOLICITORS) Me këtë prononcim dua te sqaroj situatën e tanishme, 6 muaj pas vendimit…
Mazhoranca ka sjellë në parlament ligjin e turpit për shembjen e Teatrit Kombëtar. E ka sjellë me procedurë të përshpejtuar…
Nga Sali Berisha Sot 28 vjetori i revoltes se ambasadave! Miq, si sot 28 vjet me pare, rinia e Tiranes…
Nga Qemal SAKAJEVA Janë të pakta ato vdekje që, si në emërues të parbashkët, prekin zemrat e të gjithëve.  Astronauti…
Nga Sadik Bejko Në shtypin e shkruar, në portale, etj. vërehet një ankesë transversale dhe në rritje, veç ndaj elitave…
“Eshtë elementare Watson”, do të thoshte Sherlock Holmes i Sir Arthur Conan Doyle Për këdo personalitet, një shofer është një…
“T’i marrin të keqen Ramës e Ruçit”. Ka qenë kjo shprehja simbol e një prej mbledhjeve më të neveritshme që…

Lajmet e fundit

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Globi

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e të nxehtë në mes të rrugës. Zjarrfikësit kanë...

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të ekzagjeruara që i përkisnin mbretërve dhe mbretërshave, këta muze mund të jenë...