Nga Uta Thofern (DW) Raportimet për një atentat të supozuar kundër kryetarit të shtetit Nicolas Maduro shtrojnë shumë pyetje. Vetëm…
Nga Tritan Shehu Çdo rritje e prezencës se NATO ne Shqipëri, është thellësisht e dëshiruar, stimuluar dhe mirëpritur nga ne;…
NGA Agron Gjekmarkaj Sa i përkorë është Taulant Balla. Deli djalë. Ta bësh dhëndër ta bësh. Gjithë të mirat i…
Kur nje president i nje shteti, qofte ky edhe i KOSOVES, flet si shtepiaket e deshperuara , dhe quan te…
Nga Azgan HAKLAJ* Jemi në Vitin Jubilar të Heroit tonë Kombëtar të Gjergjit të madh, arkitektit të Nëntorit të parë…
Nga Beqir SINA Edhe, Maduro i Venezuelës e pranon se modeli i tij socialist ka dështuar “Rilindja” social-komuniste për një…
Nga Enver Bytyçi/ Thaçi, i udhëzuar nga Edi Rama dhe në shërbim të idesë së ndarjes së Kosovës, bëri dje…
Nga Flamur Vezaj/  Prej kohësh po ndjek “Vetingsat” dhe po çuditem me disa vendime! Kam lexuar e ndjekur thuajse të…
Tollovia fiskale greke do të zbulohej në një kohë kur qeveriste Kryeministri George Papandreu, një beniamin i  Xhorxh Sorosit.  Papandreu…
  Nga Qemal SAKAJEVA/ Diku, përgjat rrugës për në Seman të Fierit, jo dhe aq larg nga bregu i detit,…
Nga Luciano Boci Këtë fundjavë kryeministri ynë zgjodhi të luajë rrufjanin. Vendosi të bëjë publicitetin e propagandës së vet!?E paparë…
Nga Petrit Vasili Tirana qyteti me identitet shume të fortë shoqëror është shndërruar në një skenë bajate provinciale të zaptuar…

Lajmet e fundit

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Aktualitet

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër se një vit.   Përmes një padie civile, ish zyrtari i larte...

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

Aktualitet

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

‘Global teacher Prize 2019’  ka përzgjedhur finalistët e tij, ku mes mësuesëve më të mirë të botës renditet dhe një shqiptare . Liljana Luani është shkodrania që ka punuar për 38...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!