Redaksionale Ajo që po bën mazhoranca qeverisëse me Kuvendin, muajt e fundit, është një situatë e paprecedentë në historinë e…
Nga Qemal SAKAJEVA Ajo për të cilën Serbia përpiqet të  detyrojë faktorin ndërkombëtar perëndimor është që, në çështjet e brendshme…
Nga Bujar Nishani Ambasada e SHBA në Tiranë paralajmëroj dhe denoncoj një ditë përpara gjyqit të ish Ministrit të Brendshëm…
Redaksionale Sot ka bërë bujë një intervistë e Edi Ramës në “France 24”, ku këputi mufkat e radhës. Nga deklarata…
Nga Dr. Mine Balliu Që prej dhjetorit të 2014 ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë, Donald Lu, ka folur vazhdimisht…
Redaksionale Kur Lulzim Basha largoi protestuesit nga përplasja në Ministrin e Brendshme reagime të ndryshme erdhën nga palë të ndryshme.…
Redaksionale Rama edhe sot, kur kanë kaluar 2 ditë, ka folur për gjithçka por nuk ka thënë asnjë fjalë në…
Nga Bujar Nishani/ Të dashur miq, e keqja ka kapur fundin. Platforma qeveritare e kanabizimit të vendit përveçse i minoj…
Redaksionale Lukunia e kritikave të dalë nga serveri i kryeministrisë është fokusuar në një thirrje që në fakt tregon se…
Nga Armand Maho/ Vëllai më i vogël i ministrit të brendshëm shfaqej i besdisur në atë audiopërgjim. Me të drejtë,…
Nga ish-Kryeministri Sali Berisha Revolta qe lemeriti narkoqeverine dhe damkosi ate ne mbare boten! Te dashur miq, revolta masive e…
Nga Tritan Shehu Ne fakt ai ka shpallur “Zi” kolektive..... sepse PD nuk ra ne “gacken” vrastare ku po perpiqeshin…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!