Arrestimet e fundit në Shqipëri të bandave të drogës nuk kanë aspak lidhje punën e Ramës as me punën e…
 Nga Ilir Nikolla Nuk ka të ndalur lista e drejtorëve të Edi Ramës që kapen në shpërdorime arrogante të pushtetit…
Nga Qemal SAKAJEVA/Në Beograd vërtetojnë Karl Marks, i cili, në 18 Brymeri i Lui Bonopart, ka shkruar: “All great historical…
Nga Luçiano Boçi Dorëheqja e zëvendësministrit të Arsimit Ervin Demo, pa kërkuar as ndjesë publike për vjedhjen e punës intelektuale…
Nga Veton Surroi BE-ja duhet të kthehet te projekti origjinal: integrim pas Traktatit të Paqes 1 Është tashmë klishe emërtimi…
Nga Janis Papadimitriou (DW) Në shenjë proteste kundër partnerit populist, pjesë e koalicionit qeverisës, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias…
Në raundin e fundit të Brexit bisedimet e krerëve të BE me kryeministren May nuk shënuan asnjë progres. Me sa…
Edi Rama me krimin ka një marrëdhënie personale, një lloj fetishizmi me çdo gjë kriminale, dhe po të shohësh historikun…
Nëse do të ruhet parimi i “Spitzen kandidatit” (kandidatit udhëheqës) edhe pas Jean Claud Junkerit, presidenti i Komisionit Evropian do…
Nga Edi Paloka Me nostalgjiket e diktatorit qe vazhdojne dhe e nderojne ne kete dite shpesh kam qeshur me tallje…
Të gjithë venë buzën në gaz kur shohin Kryeministrin sesi mbllaçit në deklarata paketën anti-shpifje. Në fakt, me atë çka…
Nga Ilir Nikolla Edi Rama po bën përpjekje të pazakonta për ta zhvendosur vëmendjen e opinionit publik nga moria e…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!