Çto delat? - Çfarë të bëjmë? Me këtë pyetje të shkrimit më të rëndësishëm luftarak të Leninit, politika gjermane ndaj…
Redaksionale 3.4 milionët e “Toyota Yaris”, lidhja me Edmond Begon, nën shoqërinë e Maksim Beçës, lider i një bande kriminale,…
Nga Augustin Palokaj Në shumicën e vendeve të Ballkanit dalja në zgjedhje sillet rreth 50 për qind. Kjo do të…
Djegja e xhamisë së Carshisë në Prilep përpara njëzet vjetësh në sy të opinionit dhe mosinteresimi i shtetit për t’a…
Nga Tritan Shehu/Fjala ime sot ne Asamblene e KiE, ne emer te grupit PPE/DC, gjate diskutimit te nje rezolute te…
Nga Miodrag Soric (DW) Në takimin e ministrave të Mbrojtjes së NATO-s të gjithë bënë të ditur: sulmet e Rusisë…
Nga Ilir Nikolla Është dëshpëruese ta orientojmë lupën e opinionit publik drejt kritikave për (in)aktivitetin e opozitës apo vonesat në…
Tensionet po rriten sërish në Bosnjë, atje ku kulturat dhe fuqitë botërore janë përplasur prej shekujsh. Prodhuesi i dorezave, Kerim…
Nga Adriatik Kelmendi REFERENDUMI PËR EMRIN në Maqedoni dështoi të dielën, por me rëndësi është që nuk dështoi edhe diçka…
Nga Qemal SAKAJEVA Betejat - e fituara apo të humbura - përgjithësisht marrin  emrin e vendit ku zhvillohen, shoqëruar me…
Nga Veton Surroi Si u bë që njeriu i cili hartoi marrëveshjen e prillit 2013 dhe e shpalli atë të…
Nga Xhemal Gjunkshi Ne zemër te qendrës se Tiranes, ne zonën e sigurisë me te larte te Kryeqytetit, ndodh skema…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!