Nga Dr. Ermal Xhelilaj Në sistemin politik rajonal e atë ndërkombëtar ka kohë që përflitet për një marrëveshje të mundshme…
Ku eshte “futur” Kryeministri i yne ndersa The Economist jep alarmin per perdorimin e droges ne Shqiperi.Dhe Kryeministri eshte me…
Nga Qemal SAKAJEVA “Statistika demografike” e familjes mund të ndryshojë çdo vit. Njëlloj si ato të shtetit. Kështu edhe e…
Nga Myqerem Tafaj Digjitalizimi si sfida e shekullit buron nga Revolucioni i IV Teknologjik, i cili ka në bazë shtrirjen…
Nga Christopher Hill Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë (së Veriut) e kryen mirë detyrën e tyre, duke iu përgjigjur agresionit…
Sot ne kemi në krye të vendit një rrezik kombëtar, një njeri që po e çon atdheun në shkatërrim.  Ky…
Nga Genti Strazimiri "Biznesmeni i suksesshëm Ergys X i ekzekutuar dje në mes të .... I cili njihej ndryshe edhe…
Nga Ylli Manjani Sa më shumë kalon koha, aq më tepër bindem me prova se zgjedhjet (dmth votimet) në Shqipëri…
Nga Qemal SAKAJEVA Presidenti Thaçi më kot mëtoi të bënte Presidentin Klinton. Në formë e imitoi. Në përmbajtje e djallosi…
Nga Petrit Vasili Ethet e Nilit janë një kërcenim i qartë dhe serioz. Parandalimi është themeli i evitimit të rasteve…

Lajmet e fundit

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Aktualisht, Kosova dhe Serbia janë futur në fazën finale të dialogut, në të cilën është paralajmëruar edhe arritja e një marrëveshjeje finale që do të nënkuptonte normalizimin e raporteve ndërmjet...

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Aktualitet

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Administrata e Donald Trump paralajmëroi se po përgatit një rregull të ri, i cili ua vështirëson marrjen e “Green Card”-ës emigranteve të ndodhur ligjërisht në SHBA dhe marrjen e vizave...

Zyrtarisht vjeshtë/ Sinoptikanët paralajmërojnë rënie temperaturash

Aktualitet

Zyrtarisht vjeshtë/ Sinoptikanët paralajmërojnë rënie temperaturash

Duke filluar nga dita e nesërme, do të kemi rënie drastike të temperaturave. Zyrtarisht nga dita e Hënë në darkë do të futemi në stinën e vjeshtës. Gjatë ditës së hënë...