Nga Veton Surroi Hashim Thaçi ia hapi një deriçkë Rusisë, por ajo është tepër e madhe për t’u mjaftuar me…
Nga Akil Kraja Tirana, nuk është më një demokraci por një autokraci vendore. Rasti i “zgjerimit” të korsive të reja…
Nga Jakup Krasniqi   Pse sot kemi dy shtete shqiptare, ky nuk ishte vullneti i shqiptarëve, ishin konjukturat e të…
Nga Petrit Vasili Pa asnje dyshim momenti, qe po kalon Kosova eshte shume i vecante, pikerisht nga ato momente, qe…
Nga Basir Çollaku/ Edvin mo bir, si te kam. Je duke me lojtur nga fiqiri me keto marifete qe ben.…
Beogradi synon zhbërjen e rezultatit të luftës së NATO-s Nga Qemal SAKAJEVA/ Po ndodh çfarë nuk është besuar: Serbia bombardon…
Nga Tritan Shehu Mund te japesh plot shembuj per te konfirmuar pikerisht kete, faktin qe ne Rajonin tone politika e…
Nga Augustin Palokaj Një thënie të vjetër se “si është vendi bëhet kuvendi” në rastin e Kosovës duhet kthyer anasjelltas:…
Nga Lindita Metaliaj/ Të dashur miq! Varfëria është mjeti më i sigurt për t'i sunduar njerëzit. Kur njerëzit janë të…
Nga Beqir SINA “E ata që e hapin le ta bartin këtë”, ka thënë Daçiq,tre vjet më parë, duke ia…

Lajmet e fundit

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Sport

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Janë luajtur sot ndeshjet e mbetura të javës së gjashtë në kampionatin e Maqedonisë dhe sfida më e luftuar ka qenë ajo mes Sileksit dhe Shkëndijës. Ishin miqtë tetovarë që...

Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane

Globi

Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane

Piratët kanë rrëmbyer 12 pjesëtar të një ekuipazhit të një anije mallrash zvicerane që po lundronte në ujërat nigeriane. Massoel Shipping tha se anija e tyre MV Glarus, që po transportonte...

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Aktualisht, Kosova dhe Serbia janë futur në fazën finale të dialogut, në të cilën është paralajmëruar edhe arritja e një marrëveshjeje finale që do të nënkuptonte normalizimin e raporteve ndërmjet...