Nga Flamur Noka/ Edvin! Horr nuk mund te jete polici qe beri detyren dhe per kete arsye u kercenua nga…
Nga: Kastriot MARKU Me rastin e 29 shtatorit - Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore Trashëgimia kulturore përbën një grup të…
Nga Prof. Valentina Duka/ Edi Rama vjen perseri ne Korçe, shpenzon perseri demagogji pa fund ne syte e korçareve, sidomos…
Nga Patrik Sadikaj Pak rendesi ka se kush e ka dhunuar vajzen jetime nga F. Kruja. Edhe nese autori eshte…
Nga Minushe Lazaj Prej dy ditësh studiot televizive dhe faqet mediatike janë mbushur me debate mbi dhunimin sistematik të një…
Nga Jorida Tabaku Thuajse një vit më parë në parlamentin e Shqipërisë, Partia Demokratike dërgoi një rezolutë e cila dënonte…
Nga BUJAR NISHANI   Kanë kriminalizuar çdo fije të jetës sonë.Kriminalizuar Parlamentin.Kriminalizuar Pushtetin.Kriminalizuar Shtetin.Kriminalizuar ligjin, rendin, sigurinë.Kriminalizuar ekonominë.Kriminalizuar lagjet, qytetet,…
Nga Zoran Arbutina Investimet kineze në vendet e Ballkanit Perëndimor po rriten nga viti në vit. Kritikët flasin për rrezikun…
Nga Agustin Palokaj Pasi formalisht Kosova i ka përmbushur kushtet për liberalizim vizash, Komisioni Evropian e ka verifikuar këtë, Parlamenti…
Nga Azgan HAKLAJ Shtatori erdhi e bashkë me të edhe Sulltani e banda e tij. Pas pushimeve në resortet luksoze…
Denoncimi nga Partia Demokratike, me emra, me shifra dhe me kompani të përfituesve të koncesioneve përbën demaskimi e gjithë korrupsionit…
Ngjarje e jetuar Nga Qemal SAKAJEVA Ilmi D. veshi pantallonat, hodhi xhaketën mbi shpatulla, ngjeshi mbi krye kapelen me strehë…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!