Mbrëmjen e sotme, ministri i ri i Brendshëm Sandë Lleshaj u betua para presidentit të republikës. Llesha dëgjoi formulën formale,…
Policja fatkeqe që dëmtoi duart dje në protestën para Kuvendit (i urojmë shërim të shpejtë), është e destinuar të hyjë…
Gjatë protestave të sotme të banorëve të unazës së re, u vu re një prani e shtuar e agjentëve civilë…
Nga Artur Zheji/ Sa poshtë po bie o vlla! Je në sindromën e Sali Berishës, në orën e vet më…
Sot lideri i opozitës Lulzim Basha me të drejtë preku një teme e cila është shumë e ndjeshme, aktuale dhe…
Nga Qemal SAKAJEVA Në të vërtetë janë ulur dy trerë, jo një.Trau i parë është vendosur qyshkur nga Serbia, për…
Analisti i njohur Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, në “Neës24” u shpreh se i mbështet dhe i…
Policia e Shtetit dha një shfaqje të shëmtuar sot në protestën e banorëve që po u prishen shtëpinë nga Edi…
Pak ditë më parë deklarata zyrtare e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, riktheu me të drejtë në skenën…
Nga Armand Shkullaku Brenda dramës së madhe që po luhet këto ditë të ftohta me banorët e dëshpëruar të Unazës…
Në pallatin e koncerteve po zhvillohet aktiviteti i kryeministrit, shpalosja e projektbuxhetit për shëndetësinë për vitin 2019. Në fakt është…
Në kulmin e përplasjes së klaneve në Partinë Socialiste, Rama duket se ka vendosur ta nxjerrë Erion Velinë nga Bashkia…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!