Frano Kulli Këtë na e kanë pohuar me kumtin e tyre të fundit studentët protestues, këta qytetarë të mirë të…
Mbledhja e parë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë pritet të formalizojë zgjedhjen e kryetarit të saj, njeriun e paracaktuar…
Nga Qemal Sakajeva/  Treshja është kthyer në vitin  2004 Entuziazmi i natyrshëm për shndërrimin e FSK në Ushtri të Kosovës,…
Nga Kastriot Islami Studentët e kanë kuptuar se Rama është një monstër… prandaj nuk pranojnë të negociojnë apo dialogojnë me…
Prokuroria është e kapur dhe bën çfarë do Edi Rama. Ky është opinioni i analistit Andi Bushati. I pyetur në…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për kërkesat e studentëve drejtuar kryeministrit Edi Rama dhe ministrisë së Arsimit, 9 ditë më…
“Kështu na i kanë lënë paraardhësit”, “Po ndreqim gabimet e paraardhësve”, e të tjerë fjali të tilla po dëgjojmë nga…
Ne një shkrim tejet interesant të botuar në faqen e facebook të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë ,…
Nga Fatos Lubonja Një nga gjërat që bie në sy në protestën e studentëve është ngulmimi i një pjese jo…
Nga Agim Hushi   Letër e Hapur Zotit Edi Rama! Zoti Kryeministër! Po ju shkruaj nga larg me te drejtën e…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se Koncesione, PPP e tendera publikë janë vetëm mjetet “ligjore” të vjedhjes së parave…
"Shtetet sovrane dhe të pavarura janë mjeti i vetëm ku liria ka mbijetuar gjithmonë, ku demokracia ka rezistuar dhe ku…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!