Nga Tritan Shehu Kryeministri sot me miratimin e "Bonuseve te Lindjes" kerkon t'i beje vetem nje "makiazh" ironik realitetit tone…
Rilindasit janë kampion korrupsioni si në pushtet qendror ashtu në atë vendor. Veç grabitjes me tendera ku gjithmonë fiton oferta…
Nga Sali Berisha/ Te dashur miq, 28 vjet me pare me 11 dhjetor te vitit 1990 studentet e Universitetit te…
Nga Ilir Levonja/ DIELLI Sapo shikon një tekst të tillë..., ''vazhdojeni sa të doni protestën, por është hera e parë…
Nga Berat Buzhala Pas pesë vjetësh arrogancë, korrupsion, kapje të shoqërisë në secilin cep, Edi Rama po përballet me një…
Judicial Watch -Dokumente të reja të Departamentit të Shtetit tregojnë se USAID ka punuar me Grupin Soros për të kanalizuar…
Nga Oerd Bylybashi 1- Studentet enderrojne te jetojnë me mire. ‎ ‎2- Arsimi i larte është nje shkalle per arritur…
Nga Qemal SAKAJEVA Vendi i ngjarjes Emisioni me telefonatat e qytetarëve në një televizion, kohë më parë, herët në mëngjes.…
Nga Bujar Nishani Monologu i papërgjegjëshëm i kryeministrit nga streha e ngrohtë dhe lluksoze e Qeverisë, ishte një logorre tashmë…
Edi Rama dhe të gjitha mediat dhe shërbëtorët e tij mediatikë janë përpjekur këto ditë ta shndërrojnë apo ta manipulojnë…
Rama sot doli në atë që gjoja e quajti komunikim me studentët, por që në fakt ishte thjesht dhe vetëm…
Neokomunistët e drejtuar nga Arlind Qorri nën emrin e lëvizjes ‘Për Universitetin’, si dhe shoku i tij i ngjashem, Jani…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!